Wuj Obamy aresztowany

Aktualizacja: 2011-08-30 7:24 pm

Wuj prezydenta Baracka Obamy, 67-letni imigrant z Kenii Obama Onyango, został zatrzymany za prowadzenie samochodu po pijanemu. Według niektórych doniesień, po zatrzymaniu próbował telefonować do Białego Domu.

Jak podał we wtorek dziennik „Boston Herald”, chociaż Onyango przebywa w USA od 1992 roku nielegalnie, to jednak posiada ważną kartę ubezpieczenia socjalnego (Social Security). Jest to główny dokument w USA, pozwalający na załatwienie kluczowych spraw, jak otworzenie konta w banku albo wyrobienie prawa jazdy.

„Los Angeles Times” napisał, że „status imigracyjny Onyango jest niejasny” i że Biały Dom odmawia komentarzy na jego temat.

Onyango jest przyrodnim bratem ojca Obamy, Baracka Obamy seniora, który po ślubie z matką obecnego prezydenta porzucił rodzinę. W swojej autobiografii „Dreams From My Father” Obama wspomina o nim jako o „wujku Omarze”.

Wuj prezydenta mieszka w Framingham w stanie Massachusetts. Jest bratem Zeituni Onyango, zamieszkałej w Bostonie ciotki prezydenta. Ponieważ przebywała ona w USA nielegalnie, zamierzano ją początkowo deportować, ale w zeszłym roku sąd zalegalizował jej pobyt.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42783 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]