Wuj Obamy aresztowany

Wuj prezydenta Baracka Obamy, 67-letni imigrant z Kenii Obama Onyango, został zatrzymany za prowadzenie samochodu po pijanemu. Według niektórych doniesień, po zatrzymaniu próbował telefonować do Białego Domu.

Jak podał we wtorek dziennik „Boston Herald”, chociaż Onyango przebywa w USA od 1992 roku nielegalnie, to jednak posiada ważną kartę ubezpieczenia socjalnego (Social Security). Jest to główny dokument w USA, pozwalający na załatwienie kluczowych spraw, jak otworzenie konta w banku albo wyrobienie prawa jazdy.

„Los Angeles Times” napisał, że „status imigracyjny Onyango jest niejasny” i że Biały Dom odmawia komentarzy na jego temat.

Onyango jest przyrodnim bratem ojca Obamy, Baracka Obamy seniora, który po ślubie z matką obecnego prezydenta porzucił rodzinę. W swojej autobiografii „Dreams From My Father” Obama wspomina o nim jako o „wujku Omarze”.

Wuj prezydenta mieszka w Framingham w stanie Massachusetts. Jest bratem Zeituni Onyango, zamieszkałej w Bostonie ciotki prezydenta. Ponieważ przebywała ona w USA nielegalnie, zamierzano ją początkowo deportować, ale w zeszłym roku sąd zalegalizował jej pobyt.

Za: niezalezna.pl (2011-08-30) | http://niezalezna.pl/15386-wuj-obamy-aresztowany

Skip to content