Jarosław Kaczyński: weto prezydenta to sukces stanowczej kampanii sprzeciwu wobec ustawy o GMO

Aktualizacja: 2011-08-25 8:32 am

Ucieszyła mnie wiadomość o zawetowaniu przez Prezydenta RP ustawy o nasiennictwie, która niebezpiecznie otwierała Polskę na możliwość ekspansji upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych (GMO) – napisał na swoim  blogu Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Weto prezydenta to sukces stanowczej kampanii sprzeciwu wobec tej ustawy, prowadzonej przez wiele organizacji społecznych, ludzi nauki i wielu ludzi dobrej woli. Ich głos był słyszalny w całej Polsce. Cieszę się, że dotarł również do Prezydenta RP” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zapewnił, że PiS, mając na uwadze dobro Polski i Polaków, podejmie „niezbędne działania prawne zmierzające do tego, aby Polska stała się krajem całkowicie wolnym od upraw GMO”. Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że w tej kwestii PiS uzyska poparcie innych ugrupowań politycznych, przede wszystkich obecnie rządzącej koalicji.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42584 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]