Rosja zaostrzy procedury imigracyjne

Aktualizacja: 2011-08-12 9:20 am

Federalna Służba Migracyjna będzie sprawdzać wśród imigrantów znajomość języka rosyjskiego.

Przy wydawaniu pozwolenia na pobyt w Rosji FSM weźmie pod uwagę poziom znajomości języka rosyjskiego u wnioskodawcy – ogłosiła na konferencji prasowej w Moskwie zastępczyni dyrektora FSM Jekaterina Jegorowa.

W najbliższej przyszłości, w celu podniesienia wydajności systemu oceny potencjalnych kandydatów do zezwolenia na pobyt w Rosji, zostanie wprowadzony system punktowy. Jednym z jego elementów będzie też znajomość języka rosyjskiego. Jegorowa wyjaśniła też, że „nie będzie to jakiś dodatkowy element, ale część ogólnej procedury”.

Wcześniej dyrektor Federalnej Służby Migracyjnej Konstantyn Romodanowski zaproponował wprowadzenie egzaminów z języka rosyjskiego dla wszystkich imigrantów, chcących pracować w Rosji.

Źródło: pik.tv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42025 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]