“Rozwód nie jest grzechem” – mówi były Prefekt Apostolskiej Sygnatury, kard. Pompedda

Aktualizacja: 2006-01-16 12:00 am

“Rozwód, sam w sobie, nie jest grzechem, a w niektórych przypadkach może być nawet rekomendowany, jako rozwiązanie rodzinnych czy społecznych problemów.” – powiedział kardynał Mario Fransesco Pompedda w wywiadzie do włoskiego dziennnika La Stampa.

Kardynał Pompedda był Prefektem Najwyższego Trybunału Apostolskiej Sygnatury do maja 2004 roku, kiedy to odszedł na emeryturę po osiągnięciu wieku 75 lat.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]