Skandal w Duisburgu: Nagie zabawy w przedszkolu

Aktualizacja: 2008-12-1 2:03 pm

W niemieckim Duisburgu urządzono salę, w której małe dzieci bawią się ze sobą nago. Sprawą zajął się prokurator.

Skandal nagłośnił oburzony ojciec tureckiego pochodzenia. Według informacji przedszkolanek, dzieci same wyraziły ochotę zdjęcia ubranek do zabawy. Jednak rodzice mają pretensje, że nie poinformowano ich o tym, że ich pociechy spędzają czas w przedszkolu na golasa. Ponad połowa z nich przestała wysyłać swoje dzieci do przedszkola.

Reakcja była natychmiastowa: – Musieliśmy zamknąć placówkę, gdyż dalsza oparta na zaufaniu współpraca wychowawców i rodziców nie była możliwa – mówi Thomas Krützberg, kierownik urzędu ds. młodzieży w Duisburgu. Instytucja zamknęła przedszkole na cztery tygodnie i urlopowała przedszkolanki. Dyrekcja placówki musi do końca stycznia znaleźć nową kadrę. Jednocześnie prokuratura rozpatruje sprawę pod kątem niedopełnienia obowiązków opiekuńczych i wychowawczych.

Jednak Krützberg broni przedszkolanek: – Wychowanie seksualne jest częścią pedagogiki. To normalne, że dzieci interesują się swoim ciałem. – twierdzi urzędnik. Nie potrzeba do tego jednak oddzielnej „nagiej grupy”, a już na pewno nie w zamkniętych pomieszczeniach. Ponadto trzeba koniecznie rozmawiać o tym z rodzicami – dodaje.

Innego zdania jest rzecznik prasowy Inicjatywy „Dzieci w Niebezpieczeństwie”, Matthias von Gersdorff: – To regres do metod wychowawczych Pokolenia’68. Zamiast stawiać dzieciom granice, dano im w imię liberalnego wychowania wolną rękę – mówi oburzony.

ksek, idea.de


Za: Fronda.pl
“Nagie zabawy w przedszkolu”


ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3762 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]