Działacze prolife oburzeni decyzją ws. księdza finansującego aborcje

Aktualizacja: 2011-05-4 8:49 pm

Human Life International – największa organizacja broniąca życia – skierowała protest do Watykanu w związku z zachowaniem jednego z hiszpańskich księży, który sfinansował dwóm kobietom zabicie ich nienarodzonych dzieci. Duchowny nie został ukarany za swoje skandaliczne zachowanie.

Szef HLI Ignacio Barreiro Carámbula napisał w tej sprawie list do urzędników Stolicy Apostolskiej, w którym opisuje obawy związane ze sprawą księdza Manuela Pousy, który zapłacić za aborcję dwóch swoich podopiecznych za co nie został ekskomunikowany.

W liście Barreiro napisał, że Arcybiskup Barcelony swoją decyzją ws. księdza wywołał oburzenie na całym świecie. – Działanie hierarchy nie jest logiczne. Jak można zostać uznanym za niewinnego zbrodni jeśli zapewnia się wsparcie ekonomiczne do jej popełnienia? – pyta szef HLI.

– Doprawdy to absurdalne stwierdzenie, że on tylko wsparł finansowo kobiety, które już zdecydowały się na zabicie swojego dziecka, by mogły one dokonać zbrodni w lepszych warunkach sanitarnych. Aborcja może być wykonana w lepszych lub gorszych warunkach, ale zawsze oznacza śmierć dla dziecka. Dlatego ksiądz Pousa jest współodpowiedzialny za śmierć tych dwoje dzieci. On zapłacił za to jak za dwa zabójstwa – napisał Barreiro.

Szef HLI w swoim liście opisuje analogiczną sytuację, pokazując błędne rozumowanie ws. hiszpańskiego księdza. – Osoba zdecydowała się na popełnienie morderstwa, ale ma stary rewolwer, który może wybuchnąć albo poranić mordercę. Jeśli więc ktoś z litości da mu pieniądze na lepszą broń, żeby nie zrobił sobie krzywdy, nie jest współodpowiedzialny za zbrodnię? Zastanawiam się czy sędzia nie uznałby tego współczucia za udział w zbrodni, albo nawet jej popełnienie – pisze działacz prolife.

Szef HLI zdecydował się na napisanie listu w związku ze skandalicznym orzeczeniem Archidiecezji w Barcelonie, która stwierdziła, że ksiądz Pousa nie ściągnął na siebie ekskomuniki w związku z opłaceniem zabicia nienarodzonych dzieci swoich dwóch podopiecznych. Zajmujący się sprawą księdza sąd orzekł, że nie ponosi on kary ekskomuniki, gdyż nie zgadzał się z intencją aborcji, ale też nie brał w nich zasadniczego współudziału, bo decyzja miała całkowicie należeć do jego podopiecznych, zdeterminowanych trudną sytuacją gospodarczą.

Sam zainteresowany tłumaczy, że dziewczyny i tak dokonałyby aborcji, więc zapłacił za ich zabiegi, by popełniając „mniejsze zło” uniknąć „większego” i aby wszystko odbyło się bezpiecznie.

Ks. Pousa, prócz finansowania aborcji i popierania „homomałżeństw” jest także zwolennikiem ustanowienia kapłaństwa kobiet i zniesienia celibatu. Zgodnie z decyzją archidiecezji ma on powrócić do swojej wcześniejszej pracy – będzie się zajmował duszpasterstwem najuboższych i zepchniętych na margines życia społecznego.

żar/Lifesitenews.com

Za: Fronda.pl (4 maja 2011) -- [Org. tytuł: « Działacze prolife oburzeni decyzjÄ… ws. księdza finansujÄ…cego aborcje»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37234 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]