Blessed Night – dyskoteki ku czci Jana Pawła II…

Aktualizacja: 2011-05-2 2:12 pm

8 łódzkich klubów przyjmie 1 maja wieczorem kilka tysięcy młodych ludzi, którzy poprzez taniec będą świętować beatyfikację Jana Pawła II. Dyskoteki ewangelizacyjne odbędą się bez używek, a przepustka do klubów wykonana jest w kształcie różańca.

“Młodzi ludzie zauważyli papieża, kiedy odszedł. Teraz jego posłannictwo dociera do nas dużo mocniej, niż wcześniej. Im bardziej wchodzimy w jego słowa, tym bardziej nas cieszy to, że będzie błogosławiony. I chcemy to radośnie uczcić” – mówi Monika Tim z Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Źycie. “Niektórzy ludzie szanowali papieża nie jako głowę Kościoła katolickiego, ale jako człowieka. Ludzie wierzący wezmą udział we Mszy świętej i będą się modlić, niewierzący mogą spotkać się nami na dyskotece” – dodaje Regina Jagieło z Diakonii.

“Kluby zgłaszały się do nas z własnej inicjatywy. Nie było problemu z zebraniem ośmiu” – podkreśla Mateusz Karpalski z Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Źycie. “Osiem klubów, jak osiem błogosławieństw. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak zostać błogosławionym, tak jak Jan Paweł II. Dlatego czerpiemy z Ewangelii – każdy klub będzie miał przypisane jedno błogosławieństwo. Odwiedzając wszystkie dyskoteki, poznamy wszystkie osiem wskazówek” – wyjaśnia ks. Michał Misiak.

Kluby na czas dyskotek zachowują swój charakter – rockowe będą oferować muzykę rockową, hip-hopowe zagrają rap. “Ale zamierzamy nieco zmienić wystrój wnętrz, dodając m.in. portrety Jana Pawła II. Zadbamy też o to, żeby piosenki nie zawierały wątpliwych treści” – wyjaśnia Karpalski.

Organizatorzy liczą, że dyskoteki odwiedzi ok. 6 tysięcy osób. “Kiedy przygotowywaliśmy pierwszą dyskotekę ewangelizacyjną w klubie Heaven, wiele osób mówiło, że przyjdzie mało młodzieży. A pojawiły się prawie 3 tysiące. Skoro zatem teraz klubów i to dobrych, jest więcej, a i okazja jest wyjątkowa, liczymy, że będzie się z nami bawić dwa razy tyle” – mówi Regina Jagieło.

Bilet wstępu kosztuje 10 złotych. “Każdy uczestnik dostanie opaskę, która jednocześnie jest biletem do wszystkich dyskotek przez całą noc z niedzieli na poniedziałek” – opisuje Jagieło. “Opaska jest w kształcie bliskiego sercu Jana Pawła II różańca” – dodaje Monika Tim. Bilet kosztować będzie 10 złotych.

Kluby, które biorą udział w akcji nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na organizację czerwcowego koncertu ewangelizacyjnego “Łódź for Trinity” (odbędzie się on 18-19 czerwca w Łodzi).

Honorowy patronat nad “Nocą Błogosławionego” (Blessed Night) objął abp Władysław Ziółek.

Źródło informacji: http://www.deon.pl

Za: RZYMSKI KATOLIK - BLOG POŚWIĘCONY KATOLICKIEMU TRADYCJONALIZMOWI (piÄ…tek, 29 kwietnia 2011 ) -- [Org. tytuł: « Blessed Night - dyskoteki ku czci Jana Pawła II»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37103 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]