Papież Benedykt XVI: rozdział Kościoła i Państwa jest “wielkim osiągnięciem ludzkości”

Aktualizacja: 2006-05-23 12:00 am

Papież Benedykt XVI podczas przemówienia do biskupów włoskich zgromadzonych na Konferencji Biskupów powiedział 18 maja br, że rozdział Kościoła i Państwa jest “wielkim osiągnięciem ludzkości”. Papież mówiąc o rozdziale pomiędzy tym “co należy do Kościoła, a co do Cesarza”, powiedział również, że: “Kościół nie tylko uznaje i respektuje te różnice i niezależność, ale wita ją, uważając ją jako wielkie osiągnięcie dla ludzkości i podstawowy warunek dla jej wolności i dla spełnienia jej uniwersalnej misji zbawienia ludzi.” – podaje agencja ZENIT.

KOMENTARZ BIBUŁY: Należy poczekać z autoryzowanym przekładem (bezpośrednio z włoskiego na polski), bowiem aż trudno uwierzyć w takie stwierdzenie, nawet jeśli podawane jest przez skądinąd dobrze zorientowaną agencję katolicką. Zatem jeśli słowa te okażą się prawdziwe, będziemy świadkami, że Benedykt XVI kontynuuje w sposób bezwzględny linię księdza, a później kardynała Józefa Ratzingera, który wielokrotnie stwierdzał, że Kościół rozpoczął Soborem Watykańskim II reformę, którą można porównać tylko do Rewolucji Francuskiej. Będzie to potwierdzenie – z ust samego Papieża – że ma za nic najostrzejsze przestrogi swych poprzedników, że odrzuca ich nauczanie i odwraca Naukę Kościoła. Jeśli te słowa okażą się prawdziwe, będzie można nazwać papieża Benedykta XVI prawdziwym anty-Piusem X.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=371 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]