Prof. Źaryn polemizuje z wypowiedzią gen. Jaruzelskiego o zamachu na Jana Pawła II

Aktualizacja: 2011-04-19 11:11 am

Prof. Jan Źaryn z Instytutu Pamięci Narodowej odniósł się do sugestii gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który w wywiadzie dla włoskiego miesięcznika „Jesus” stwierdził, iż zleceniodawców zamachu na Jana Pawła II trzeba szukać raczej wśród radykalnych kręgów islamskich, a nie w ówczesnym Związku Radzieckim.

Zdaniem prof. Źaryna hipoteza, iż to Moskwa próbowała dokonać zabójstwa Jana Pawła II jest wciąż aktualna. „To, iż nie znamy wszystkich tych łańcuszków, które do siebie by dopiero pasowały i utworzyły cały logiczny łańcuch nie powoduje, byśmy byli w stanie zbudować jakąkolwiek alternatywną hipotezę, która by miała tyle racjonalnych podstaw faktograficznych, jak właśnie tę: zabójstwa Jana Pawła II próbowała dokonać Moskwa” – powiedział prof. Źaryn.

Katowicki Instytut Pamięci Narodowej od 2006 r. prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na Jana Pawła II.

R. Łączny, KAI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36567 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]