Rosjanie odnotowują polskie głosy negujące ludobójstwo w Katyniu

Aktualizacja: 2011-04-17 10:54 pm

Portal internetowy regnum.ru przytacza słowa Romana Kuźniara, doradcy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który na antenie Polskiego Radia stwierdził, że mord katyński nie był ludobójstwem i że niektórzy Polacy nie potrafią się z tym pogodzić.

Rosjanie przytaczają te argumenty i powołują się na takich ekspertów, którzy są przeciwni uznaniu mordu katyńskiego za ludobójstwo. Wśród takich naukowców jest wybitny sowietolog polskiego pochodzenia Richard Pipes, który – jak zapewnia portal regnum.ru – wskazuje istotne różnice między „Katyniem” a Holocaustem, czy ludobójstwem jakie popełniono na Ormianach.

Portal informuje, że Paweł Kowal i Marek Jurek wzywają prezydenta Komorowskiego do zajęcia jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.

Po polskiej stronie wyraźnie brakuje głosów, które broniłyby tezy o ludobójstwie przeprowadzonym w Katyniu.

Źródło: regnum.ru

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36501 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]