Mobilne Muzeum Jana Pawła II…

Aktualizacja: 2011-04-1 12:10 pm

Sweter, sutanna papieska, biała papieska piuska, narty, pióro oraz różaniec, na którym modlił się Jan Paweł II – to tylko niektóre pamiątki po Papieżu Polaku, które znalazły się w Mobilnym Muzeum Jana Pawła II. Wczoraj pojazd został zaprezentowany mieszkańcom Krakowa.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest ks. Zygmunt Kosowski. „Pomysł narodził się w 2010 r. na Sacro EXPO. To są takie niewielkie targi w Kielcach. Tam rozmawialiśmy z Krzysztofem Kiałbasą. Powiedział mi: Wiesz, jest taki samochód, wykorzystajmy go do pokazania osoby lub idei. Kto się najlepiej nadaje do tego? Jan Paweł II, bo jest i medialny, i znany, a z drugiej strony wiadomo, że dla młodego pokolenia jest już osobą historyczną. Teraz trzeba go przybliżyć” – powiedział ks. Kosowski.

Mobilne Muzeum wyruszy oczywiście w trasę po Polsce. A już jutro wieczorem w Krakowie, pod Oknem Papieskim, odbędzie się czuwanie modlitewno-artystyczne w 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

R. Łączny, KAI

KOMENTARZ BIBUŁY:   Do pojazdu proponujemy podczepić przyczepkę z kajakiem, na którym późniejszy JP II odprawiał polowe Msze św. W zbiorze “pamiątek” nie może też zabraknąć kopii Koranu ucałowanego przez “Wielkiego” Papieża, tudzież butów, które nosił przekraczając po raz pierwszy w historii progi synagogi. Dopełnieniem wystawy powinny być też misy z wodą, którą w duchu animistycznej bałwochwalczej ergo satanistycznej religii, kropił on tłum zgromadzony w Togo.

Za: Radio Watykanskie -- [Org. tytuł: « Mobilne Muzeum Jana Pawła II»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=35591 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]