Polska janopawłowa – artyści nie nadążają z pomnikami

Aktualizacja: 2011-03-7 10:58 am

Pracownie plastyczne w całej Polsce nie nadążają z realizacją zamówień na pomniki i inne dzieła upamiętniające Jana Pawła II. Polskie pracownie otrzymują również zamówienia zza granicy.

Przed beatyfikacją Jana Pawła II wzrosło ogromnie zainteresowanie dziełami, związanymi z Janem Pawłem II. Artysta z Wrocławia Krzysztof Annusewicz, specjalizujący się w portretach Jana Pawła II, ma tyle zleceń, że pracuje po nocach, żeby przed 1 maja wykonać wszystkie zamówienia. Podobnie jest we wszystkich zakładach, specjalizujących się w upamiętnianiu papieża-Polaka. Do jednej z firm z Krakowa – Metalodlewu – zamówienia przychodzą również z USA, a ludwisarz Janusz Felczyński z Przemyśla wykonał dzwon, który trafi do Kłajpedy na Litwie.

W dniu beatyfikacji wierni w polskich i zagranicznych parafiach będą podziwiać nie tylko nowe pomniki papieża (tylko w Polsce jest ich już prawie 300!). Usłyszą również bicie nowych, poświęconych papieżowi dzwonów.

Jak mówią plastycy w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”, natłok zamówień dotyczących papieża Jana Pawła II rozpoczął się w momencie ogłoszenia daty jego beatyfikacji.

Krzysztof Annusewicz, plastyk z Wrocławia, ma również zamówienia na portrety z aureolą wokół głowy przyszłego błogosławionego. Po 1 maja mają one zawisnąć w kościołach.

żar/Dziennik.krakow.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Polska papieska – artyści nie nadążajÄ… z pomnikami»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34050 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]