Polska janopawłowa – artyści nie nadążają z pomnikami

Pracownie plastyczne w całej Polsce nie nadążają z realizacją zamówień na pomniki i inne dzieła upamiętniające Jana Pawła II. Polskie pracownie otrzymują również zamówienia zza granicy.

Przed beatyfikacją Jana Pawła II wzrosło ogromnie zainteresowanie dziełami, związanymi z Janem Pawłem II. Artysta z Wrocławia Krzysztof Annusewicz, specjalizujący się w portretach Jana Pawła II, ma tyle zleceń, że pracuje po nocach, żeby przed 1 maja wykonać wszystkie zamówienia. Podobnie jest we wszystkich zakładach, specjalizujących się w upamiętnianiu papieża-Polaka. Do jednej z firm z Krakowa – Metalodlewu – zamówienia przychodzą również z USA, a ludwisarz Janusz Felczyński z Przemyśla wykonał dzwon, który trafi do Kłajpedy na Litwie.

W dniu beatyfikacji wierni w polskich i zagranicznych parafiach będą podziwiać nie tylko nowe pomniki papieża (tylko w Polsce jest ich już prawie 300!). Usłyszą również bicie nowych, poświęconych papieżowi dzwonów.

Jak mówią plastycy w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”, natłok zamówień dotyczących papieża Jana Pawła II rozpoczął się w momencie ogłoszenia daty jego beatyfikacji.

Krzysztof Annusewicz, plastyk z Wrocławia, ma również zamówienia na portrety z aureolą wokół głowy przyszłego błogosławionego. Po 1 maja mają one zawisnąć w kościołach.

żar/Dziennik.krakow.pl

Za: Fronda.pl | http://fronda.pl/news/czytaj/polska_papieska_artysci_nie_nadazaja_z_pomnikami | Polska papieska – artyści nie nadążajÄ… z pomnikami

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content