Ksiądz znany z reklam zachęcających do kapłaństwa – prohomoseksualnym dysydentem

Aktualizacja: 2006-05-9 12:00 am

Znana twarz księdza reklamującego kapłaństwo, okazuje się należeć do dysydenckiego księdza. Jak ujawnił Diogenes, anonimowy autor prowadzący swój stały dział w piśmie Catholic World Report, twarz księdza znanego z reklam w szeroko rozpowszechnianych ogłoszeniach w licznych pismach, należy do ks. Marcoux, który jest współautorem i głównym sygnatariuszem listu protestacyjnego oskarżającego Watykan o “język nienawiści”.
W liście tym grupa księży-dysydentów pisze m.in: “Jako katoliccy księża jesteśmy coraz bardziej zaniepokojeni tonem, a w niektórych przypadkach i treścią dokumentów i wypowiedzi Watykanu, konferencji biskupów i poszczególnych biskupów, w sprawach dotyczących homoseksulizmu i tematu “gay/lesbian”. Za szczególnie niepokojące uważamy coraz częstsze używanie brutalnego języka i odżegnujemy się od tego, a jako posługujący w imię ewangelii Jezusa, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie tych praktyk”.

 


“Kapłaństwo. Kocham swoje życie” – Ksiądz-dysydent w reklamach zapraszających młodzież do kapłaństwa

Photo source: http://www.lifesite.net/ldn/2006/may/06050811.html

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=336 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]