Około 160 księży z jedenastu państw będzie koncelebrować mszę świętą w kieleckiej katedrze!

Aktualizacja: 2011-02-21 10:20 am

W poniedziałek rozpoczynają się V Halowe Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej. Zagra w nich jedenaście reprezentacji.

W poniedziałek o godzinie 20 na rozpoczęcie mistrzostw odprawiona zostanie msza święta w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Będą jej przewodniczyć biskup kielecki Marian Florczyk, delegat Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców oraz węgierski biskup Laszlo Kiss-Rigo, który w czasie mistrzostw Europy będzie strzegł bramki swojej drużyny.

Poniedziałkową mszę będzie koncelebrować około 160 kapłanów – wszyscy uczestnicy mistrzostw Europy i kilku księży z diecezji kieleckiej. Po raz pierwszy w Kielcach mszę będzie koncelebrować około 160 kapłanów z jedenastu państw – Polski, Bośni i Hercegowiny, Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji, Austrii, Słowenii, Węgier i Białorusi.

/dor/

KOMENTARZ BIBUŁY: Księża i biskupi! – W zdrowym ciele-zdrowy duch! Proponujemy jeszcze obsadzenie takich dyscyplin sportowych jak: bobsleje, paintball, curling i kulturystyka. W bilardzie i pokerze też brak międzynarodowej księżowskiej ligi. Bo z przeciągania (zdroworozsądkowej) liny, (moralnej) żonglerki i biegów na (zatraconą) orientację, to już zdaliście egzamin.

Polecamy też komentarz do wpisu: Piłkarskie Mistrzostwa Europy Księży – grają w piłkę zamiast siedzieć w konfesjonałach

Tags:

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32995 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]