Piłkarskie Mistrzostwa Europy Księży – grają w piłkę zamiast siedzieć w konfesjonałach

Aktualizacja: 2011-02-9 1:32 pm

KAI pisze:

5 tysięcy wejściówek przygotowano dla widzów V Mistrzostw Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej, które odbędą się w Kielcach. Polscy księża dwa lata temu w Portugalii wywalczyli tytuł mistrzowski – złoty medal, w tym roku także są faworytami.

„Wejściówki będą rozprowadzane m.in. przez szkoły i parafie” – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w kieleckiej Kurii ks. Marek Łosak, selekcjoner polskiej drużyny.

W mistrzostwach – które odbędą się w Kielcach od 21 do 25 lutego – zagrają zespoły z Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Słowacji, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Słowenii, Węgier i Polski. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny.

Za faworytów uważani są obrońcy tytułu mistrzowskiego z 2009 r. – Polacy, ale także Portugalczycy i Chorwaci, gdzie grają zawodnicy z ligi, a więc systematycznie odbywający treningi. „ O Białorusi i Ukrainie, którzy po raz pierwszy uczestniczą w mistrzostwach, nie wiemy nic” – przyznał ks. Krzysztof Banasik, duszpasterz sportowców diecezji kieleckiej.

Na czas mistrzostw funkcję trenera polskich księży przejął trener Marek Parzyszek, były piłkarz i trener Korony Kielce.

Po przybyciu do Kielc każda ekipa otrzyma pomoc od wolontariuszy, głównie studentów z kolegiów językowych. Drużyny będą zakwaterowane w hotelu „Maraton” w Kielcach i „Świętokrzyskim” w Suchedniowie.

„W mojej ocenie jesteśmy dobrze zgrani, żaden z polskich księży nie znalazł się w drużynie przypadkowo” – mówi ks. Łosak. Średnia wieku polskich zawodników to 37,5 roku. W ostatnim czasie księża rozegrali trzy zwycięskie sparingi, w najbliższą niedzielę swoją formę sprawdzą w meczu z juniorami Korony Kielce.

Poza codziennymi rozgrywkami, księża będą zwiedzać Kielce i św. Krzyż, cały dzień spędzą także w Częstochowie.

Patronat nad imprezą objął prezes PZPN Grzegorz Lato, który w dniach mistrzostw przybędzie do Kielc.

Mistrzostwa Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej są organizowane od 2005 r. Pierwsze odbyły się w Austrii.

KOMENTARZ BIBUŁY: Św. ojciec Pio godzinami przesiadywał w konfesjonale, św. Pius X, jeszcze jako biskup, zastępował leniwych księży ze swojej diecezji – właśnie w konfesjonale, ale dzisiejsi księża wolą brać przykład z, dajmy na to, pana premiera Tuska – chyba właśnie taki osobnik stanowi dla nich wzór.
Bo tutaj nie o kopanie piłki chodzi, nawet nie o sporadyczne mecze, ale o stracony czas na wyjazdy setek księży z wielu krajów świata, na zgrupowania, na treningi, na sparringi, itp. Zawsze coś kosztem czegoś. Ale – usłyszymy – że przecież trochę przyjemności, trochę miłych podróży, trochę sławy – też się należy, prawda? No tak, może, tylko – czy gdzieś tutaj nie przekroczono tej granicy “trochę”?

Za: eKAI -- [Org. tytuł: « Piłkarskie Mistrzostwa Europy Księży»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32238 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]