Bp Fellay: Temu spotkaniu rozpaczliwie brakuje powodu

Aktualizacja: 2011-02-21 1:59 pm

Katolicy powinni modlić się o to, aby nie doszło do zapowiedzianego przez Benedykta XVI spotkania międzyreligijnego w Asyżu – uważa przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X biskup Bernard Fellay.

Bp Fellay zarzuca Benedyktowi XVI, że „rozumie ekumenizm w taki sam sposób”, jak polski papież i stara się „usprawiedliwić Asyż”.

– W Asyżu podejmowane będą starania, by zrobić jak najmniej, bo dla obecnego papieża niemożliwe jest to, by różne grupy mogły modlić się razem, jeśli nie uznają tego samego Boga – uważa przełożony lefebrystów.

– Należy zatem postawić sobie pytanie, co mogą robić razem – dodaje bp Fellay i przyznaje, że ciekaw jest, jak Joseph Ratzinger, który był nieobecny na spotkaniu w 1986 roku, zamierza uczcię tę rocznicę.

– Może uległ naciskom i wpływom. Prawdopodobnie jest przestraszony aktami antychrześcijańskimi, przemocą wymierzoną w katolików, bombami w Egipcie, w Iraku – sugeruje bp Fellay.

Kolejne spotkanie w Asyżu “to akt może nie tyle rozpaczy, ale taki, któremu rozpaczliwie brakuje powodu” – konkluduje przełożony lefebrystów.

(eMBe/PolskaTheTimes)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32985 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]