Zagadka: Do czego przygotowuje nas Wielki Post?

Aktualizacja: 2011-02-20 8:54 pm

Do świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Bynajmniej! A jeśli nawet, to nie w archidiecezji poznańskiej.

Tam wierni mogli dziś usłyszeć apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, by w swoich parafiach, podczas rekolekcji wielkopostnych, Dróg Krzyżowych i Gorzkich Źali przygotowali się do… owocnego przeżycia momentu beatyfikacji Jana Pawła II. Wygląda na to, że w Poznaniu nie obchodzono dziś Siedemdziesiątnicy, ale (prawie) Osiemdziesiątnicę.

Kto nie daje wiary może sam sprawdzić “tutaj” (w “Zakończeniu”).

Ktoś może powiedzieć, że jestem podłym “tradsem”, (krypto)lefebrystą i Bóg wie kim jeszcze, ale na ten fragment arcybiskupiego listu uwagę zwróciła mi moja stryjeczna babka. A starowinka żadną “lefebrystką” nie jest. Przeciwnie, twierdzi że “lepiej, że ksiądz przodem do ludzi, bo widać czy pobożny, czy nie ziewa i min nie robi”, “lepiej po polsku, bo wszystko rozumie, choć nie wszystko słyszy” itd. I jest Jana Pawła II największą miłośniczką. Starowinka zastanawiała się po prostu “jak to taka dajmy na to Droga Krzyżowa będzie w tym roku wyglądała?” Ależ gryzłem się w język!

Jacques Blutoir

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32947 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]