Aktualizacja strony została wstrzymana

Ukraina i Rosja w czołówce rankingu najbardziej pijących krajów świata

Ukraina zajmuje piąte miejsce w rankingu najbardziej pijących krajów świata ustępując tylko Mołdawii, Czechom, Węgrom i Rosji – wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Najwięcej alkoholu – 18,22 litra – spożywają każdego roku mieszkańcy Mołdawii, co niemal trzykrotnie przewyższa średni wskaźnik światowy wynoszący 6,1 litra. W czołówce najbardziej pijących państw znalazły się również Czechy – 16,45 litra, Węgry – 16,27, Rosja – 15,76, Ukraina – 15,6, Estonia – 15,57, Andora – 15,48, Rumunia – 15,3, Słowenia – 15,19, Białoruś – 15,13 i Wielka Brytania – 13,37.

WHO podkreśla przy tym, że w budżecie Mołdawii – podobnie jak Ukrainy, Chorwacji i Izraela – zapisany jest specjalny paragraf przewidujący wydzielenie pieniędzy na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Programy leczenia negatywnych skutków spożycia alkoholu prowadzi 126 krajów. Śmierć z powodu nadużycia alkoholu stanowi 6,2% wszystkich wypadków śmiertelnych wśród mężczyzn i 1,1 % wśród kobiet.

Źródło: zaxid.net

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiemy jak kompilowane były statystyki WHO, ale z pewnością nie uwzględniały strumieni samogonu. Polska w tym rankingu znajduje się rzekomo poza ścisłą czołówką, z 13 litrami czystego alkoholu na każdego mieszkańca – według jednych statystyk, a według innych: 10,5 litrami. Jeśli tak jest, jeśli prawdą jest, że Polska jest na 43 pozycji, to aż trudno sobie wyobrazić jak bardzo rozpite są inne społeczeństwa. Acha, i jeszcze jedno: może ktoś z tzw. dziennikarzy śledczych, tak bardzo uczulonych na losy uzależnionych ludzi, zrobi listę nazwisk – właścicieli światowych koncernów gorzelniczo-wódczano-browarskich, albo ich kontrolujących? Koniecznie z ich pochodzeniem etnicznym, tak dla ciekawości… Przypominamy tekst: Szwajcarscy naukowcy: 80% światowej gospodarki zarządzanej jest przez zaledwie garstkę osób

ZOB. RÓWNIEŻ:

Za: Portal Arkana | http://www.portal.arcana.pl/Ukraina-i-rosja-w-czolowce-rankingu-najbardziej-pijacych-krajow-swiata,745.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom

Skip to content