Koreański kardynał: “Potrzebujemy nauki Buddy bardziej, coraz bardziej”

Aktualizacja: 2006-05-3 12:00 am

Południowo-koreański kardynał Nicholas Cheong Jin-suk wystosował depeszę gratulacyjną dla buddystów z Południowej Korei z okazji buddyjskiego święta Vesak. W liście wystosowanym 26 kwietnia br., kard. Cheong napisał: “Gratuluje wszystkim Buddystom z okazji wiosennych narodzin Buddy, kiedy to wszystkie stworzenie doznaje nowego życia”. W tym roku koreańscy buddyści będą 5 maja celebrować święto Vesak czczące narodziny Buddy Gautama.

Kardynał wskazał, że jakkolwiek Budda obdarował ludzi uniwersalnym współczuciem i dobrem, to po dziś dzień konflikty, nienawiść i różnego rodzaju dyskryminacje przeważają w świecie. “Dlatego też potrzebujemy nauki Buddy bardziej, coraz bardziej. Wierzymy, że możemy rozwiązać problemy idąc za miłosierdziem Buddy oraz praktykując miłość, która jest podstawą wszystkich religii.” – powiedział Kardynał.

25 kwietnia br. konferencja biskupów koreańskich The Catholic Bishops’ Conference of Korea (CBCK) wysłała koreańskie tłumaczenie depeszy przesłanej z Watykanu na coroczne święto Vesak. Depesza wysłana została przez arcybiskupa Michael L. Fitzgerald, przewodniczącego Papieskiej Komisji do spraw Dialogu Międzyreligijnego.

KOMENTARZ BIBUŁY:  Czy kardynał Nicholas Cheong Jin-suk wierzy w Chrystusa czy też w Buddę? Jedno wyklucza drugie. Zdaje się, że kard. Nicholas Cheong Jin-suk już wybrał. I co najciekawsze, nie jest wśród purpuratów i hierarchów odosobniony…

 


 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=328 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]