Aktualizacja strony została wstrzymana

Koreański kardynał: „Potrzebujemy nauki Buddy bardziej, coraz bardziej”

Południowo-koreański kardynał Nicholas Cheong Jin-suk wystosował depeszę gratulacyjną dla buddystów z Południowej Korei z okazji buddyjskiego święta Vesak. W liście wystosowanym 26 kwietnia br., kard. Cheong napisał: „Gratuluje wszystkim Buddystom z okazji wiosennych narodzin Buddy, kiedy to wszystkie stworzenie doznaje nowego życia”. W tym roku koreańscy buddyści będą 5 maja celebrować święto Vesak czczące narodziny Buddy Gautama.

Kardynał wskazał, że jakkolwiek Budda obdarował ludzi uniwersalnym współczuciem i dobrem, to po dziś dzień konflikty, nienawiść i różnego rodzaju dyskryminacje przeważają w świecie. „Dlatego też potrzebujemy nauki Buddy bardziej, coraz bardziej. Wierzymy, że możemy rozwiązać problemy idąc za miłosierdziem Buddy oraz praktykując miłość, która jest podstawą wszystkich religii.” – powiedział Kardynał.

25 kwietnia br. konferencja biskupów koreańskich The Catholic Bishops’ Conference of Korea (CBCK) wysłała koreańskie tłumaczenie depeszy przesłanej z Watykanu na coroczne święto Vesak. Depesza wysłana została przez arcybiskupa Michael L. Fitzgerald, przewodniczącego Papieskiej Komisji do spraw Dialogu Międzyreligijnego.

KOMENTARZ BIBUŁY:  Czy kardynał Nicholas Cheong Jin-suk wierzy w Chrystusa czy też w Buddę? Jedno wyklucza drugie. Zdaje się, że kard. Nicholas Cheong Jin-suk już wybrał. I co najciekawsze, nie jest wśród purpuratów i hierarchów odosobniony…

 


 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content