Buddyjski taniec rytualny w koreańskiej katedrze

Aktualizacja: 2006-04-25 12:00 am

Buddyjski taniec rytualny wykonany 19 kwietnia br. w koreańskiej katedrze Myongdong był elementem “międzyreligijnego dialogu” pomiędzy Kościołem katolickim w Korei a buddystami – twierdzą organizatorzy spotkania.
Organizatorem spotkania była stacja telewizyjna Pyeonghwa Broadcasting Corporation (PBC), prowadzona przez Archidiecezję w Seoulu, która zaprosiła buddystów do wykonania tańca rytualnego Yeongsanjae, który mial uhonorować buddyjskie święto Vesak upamiętniające narodziny Buddy przypadające w tym roku na 5 maja. Michale Sung Suk-ho, producent programu powiedzial, że “Buddyści i katolicy wymienili pomiędzy sobą życzenia z okazji świąt Vesak oraz świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że stanie się to kolejną szansą na uznanie i zrozumienie innych religii.”

Według wypowiedzi buddyjskiego mnicha Deawoong z Bongwonsa Temple w Seoulu, wykonaniae Yeongsanjae ukazuje esencję kultury buddyjskiej. Obecny wraz z około 200 osobami ojciec John Choi Ho-young, profesor muzyki na Katolickiem Uniwerytecie w Korei, podkreślił znaczenie wykonania w katedrze Myongdong jako “wymiana religijna.”

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=313 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]