Aktualizacja strony została wstrzymana

Jarosław Kaczyński: Ryszard C., zabójca ś.p. Marka Rosiaka, należał do PO

„Zabójca pracownika łódzkiego biura PiS Marka Rosiaka, Ryszard C., był przez rok członkiem Platformy Obywatelskiej” – powiedział Jarosław Kaczyński w Łodzi. Prezes PiS przybył dziś do tego miasta uczcić zamordowanego przeszło 3 miesiące temu Marka Rosiaka.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że nienawiść Ryszarda C. „była skierowana w jednym kierunku: w stronę PiS. Dokładnie w tym kierunku, który jest nieustannie podtrzymywany przez PO i osobiście przez premiera” – dodał Prezes PiS na konferencji prasowej w łódzkiej siedzibie partii. „Ten, który zabił był w pewnym momencie przedstawiany jako osoba, która nienawidzi wszystkich. Dziś wiemy, że to był kolejny zabieg propagandowy” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślał, że o mordzie Marka Rosiaka powinno się pamiętać. „My będziemy go pamiętać ze względu, że zginął nasz kolega, któremu jesteśmy tę pamięć winni. Powinna pamiętać o tym także Polska. Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu doszło do tego by ktoś został zamordowany z powodów politycznych, z powodu politycznej nienawiści” – powiedział. „Sianie nienawiści przez PO jest cynizmem i grą, która kosztowała życie ok. 100 osób. Gdyby nie ta nienawiść nie byłoby katastrofy smoleńskiej, gdyby nie ta nienawiść nie zginąłby Marek Rosiak” – zaznaczył Jarosław Kaczyński. „Ci, którzy sieją nienawiść i uczynili tyle zła, powinni odejść z polityki” – dodał.

Jarosław Kaczyński przyznał jednocześnie, że sam dostaje listy z groźbami zabójstwa, także ostatnio.

Przed konferencją Prezes PiS złożył kwiaty na grobie Marka Rosiaka na Starym Cmentarzu w Łodzi. Wczoraj minęły trzy miesiące od jego tragicznej śmierci. 19 października w łódzkim biurze PiS został zastrzelony przez Ryszarda C. Napastnik próbował także zabić innego pracownika partii Pawła Kowalskiego. W opinii śledczych motywem zbrodni była przynależność obu ofiar do PiS.

Jarosław Kaczyński nie mógł przyjechać do Łodzi wczoraj, gdyż uczestniczył w sejmowej debacie nad informacją rządu ws. katastrofy smoleńskiej

wp.pl, tvn24.pl


„Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem”

Są to słowa byłego węgierskiego premiera Ferenca Gyurcsany, który przyznał się do kłamstw, które miały zapewnić jego partii wyborczy sukces. Wszystko wpisuje się idealnie w sytuacje z członkostwem w Platformie Obywatelskiej Ryszarda C., mordercy Marka Rosiaka, pracownika biura poselskiego Janusza Wojciechowskiego.

Zaraz po zabójstwie działacza PiS w Łodzi dziennikarze pytali działaczy Platformy Obywatelskiej o to, czy Ryszard C. mógł być członkiem tej partii. Wówczas Izabela Leszczyna, jedna z częstochowskich działaczy PO zapewniała: – Nie ma dowodu, że ten pan kiedykolwiek opłacił składkę. Nie mamy go nigdzie w papierach, które by wskazywały, że u nas funkcjonował – zaraz po tym całkowicie zarzucono badanie w tej sprawie. Politycy PO mówili wówczas o szaleństwie zabójcy i wykorzystywaniu zabójstwa politycznie. Stefan Niesiołowski próbował skierować uwagę na siebie i mówił o zagrożeniu ze strony C., który miał odwiedzić jego biuro, co później okazało się kłamstwem.

Okazało się, że Ryszard C. był członkiem Platformy Obywatelskiej od kwietnia 2004 roku, do stycznia 2006. Nie złożył rezygnacji z członkowskiej. Są tacy, którzy zadają sobie pytanie czy Ryszard C. był świadomy tego, że już nie jest członkiem PO.

Informacja na temat Ryszarda C. wyniknęła po zbadaniu dokumentów częstochowskiej organizacji Platformy Obywatelskiej.

Za: MyPiS.pl


PO potwierdziła słowa Jarosława Kaczyńskiego

Ryszard C, który w październiku ubiegłego roku wtargnął do łódzkiego biura PiS i zastrzelił pracującego w nim Marka Rosiaka od kwietnia 2004 roku do kwietnia 2005 roku był członkiem Platformy Obywatelskiej. Tę informację podczas wczorajszej konferencji prasowej w Łodzi ujawnił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jego słowa potwierdza szefowa częstochowskiej PO Halina Rospondek. Przyznaje, że przynależność mężczyzny do partii sprawdzano tuż po mordzie w łódzkim biurze PiS.

„Sprawdzaliśmy wtedy naszą kartotekę i nie odnaleźliśmy takiego człowieka. Natomiast później, na potrzeby śledztwa sekretarz bardzo dokładnie sprawdził ten nasz stan archiwalny” – powiedziała posłanka.

TVN24, tvn24.pl, Niezalezna.pl

Za: PiS.org

Za: PiS.org | http://www.pis.org.pl/article.php?id=18277 | Jarosław Kaczyński: Ryszard C. należał do PO

Skip to content