Obrońcy krzyża? – „Swołocz”. Kaczyński? – „Kretyn”. Smoleńsk? – Temat żartów. Tak mówi Krzysztof Król, doradca prezydenta Komorowskiego

Jak informowaliśmy, portal wPolityce.pl poznał dokument, w którym szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski powołuje nowy skład Zespołu do opiniowania odznaczeń  za działalność opozycyjną.

Dokument – datowany na 3 grudnia – wskazuje jako członków zespołu następujących, jak to  ujęto, „przedstawicieli opozycji solidarnościowej”:

Przewodnicząca: Ludwika Wujec

Członkowie: Wojciech Borowik, Krzysztof Król, Jan Lityński, Ewa Sułkowska-Bieriezin, Jacek Taylor, ojciec Maciej Zięba.

Wśród nominacji zwraca uwagę dominacja osób wywodzących się z jednego nurtu opozycji, nurtu związanego później albo z Unią Wolności, albo z lewicą (Ludwika Wujec, Wojciech Borowik, Jan Lityński, Ewa Sułkowska-Bieriezin, Jacek Taylor).

Brakuje choćby jednej osoby, która mogłaby zostać uznana za reprezentanta tej części „Solidarności”, która pozostała wierna dziedzictwu związku, i nie udawała wbrew faktom po roku 89-ym, że Pannie „S” chodziło o państwo takie jak III RP.

Panowie spokojnie

Fragment wpisu Krzysztofa Króla na facebooku, w tle pismo powołujące go do zespołu opiniowania odznaczeń. Fot. wPolityce.pl

Sporą niespodzianką jest natomiast n0minacja dla Krzysztofa Króla, byłego działacza KPN, później posła tej partii. Król ma zapewne opiniować wnioski dotyczące Konfederacji, oraz – w jakiejś mierze – reprezentować „wrażliwość prawicową”, choć ze współczesną prawicą polską nie ma wiele wspólnego.

Co więcej, jego wpisy na portalach społecznościowych, które przeszukaliśmy idąc za wskazówkami zaniepokojonych Czytelników, zmuszają do zadania poważnego pytania czy człowiek posługujący się takim językiem, powinien pełnić funkcję tak honorową, wymagającą nie tylko wiedzy, ale i kultury osobistej. Pozostawiamy to ocenie Czytelników, sami ograniczając się do wyjątków z treści wpisywanych na facebooku i twitterze (po ogłoszeniu nominacji większość wpisów na tym serwisie mikroblogowym została wykasowana, na facebooku tego zrobić się nie da) przez Krzysztofa Króla:

O śp. Lechu Kaczyńskim tuż po tragedii smoleńskiej:

W Warszawie wsiadł spóźniony człowiek kłótliwy, zaściankowy i ksenofobiczny. Autor: „spieprzaj dziadu”, „ja panią załatwię”. Pośmiewisko Europy i prezydent z rekordowo niskim poparciem spolecznym… W trumnie ze Smoleńska przywieziono „męża stanu”, „patriotę”, „bohatera narodowego”, „ojca narodu”, „równego królom”… Pytam się: Kto podmienił zwłoki? Gdzie jest ciało Lecha Kaczyńskiego?!,

1 maj 2010

Strona Henryki Krzywonos ma już 39 tys. funów. „Nie dla pochowania prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu” miało 43 tys, „Zimo wypierdalaj” – 49 tys, Wiosno napierdalaj – 47 tys., WOŚP – 123 tys. Lech Kaczyński – 5 tys.
1 wrzesień 2010

Jestem dumny z mojego rodzinnego miasta. :)))
”Ž71 proc. warszawiaków nie chce pomnika pod Pałacem Prezydenckim
wiadomosci.gazeta.pl
26 sierpień 2010

Następna będzie kampania łóżek „Lepiej się już połóż”
„Ożyj i zwyciężaj” zastąpiło „Zimnego Lecha” – RMF24.pl – Na budynku dawnego hotelu „Forum” w Krakowie został zawieszony bilboard „Ożyj i zwyciężaj” reklamujący napój energetyczny. Parę dni temu zniknęła stamtąd reklama piwa z hasłem
5 sierpień 2010

[…]

O Jarosławie Kaczyńskim:

JarKacz się zmienił. OK! Jest spokojny, uczciwy, refleksyjny, zrównoważony, nieagresywny. Podoba się nam taka przemiana. Ale… Ale… Ale… K… jaki on był poprzednio? I co powiedzą wielbiciele jego poprzedniej postaci gdy był wredny, szowinistyczny i msciwy?”. 20 maja 2010

„Młodsi nie pamietają,że JarKacz ma lepkie i brudne łapki, wiec przypominam” http://wyborcza.pl/1,76842,5222851,Fundacja_na_ciezkie_czasy.html

Rok temu na EuroPride popularne było wieloznaczne hasło: „Panie Prezydencie – Gej Twoim bratem” Czy w tym roku będzie jego modyfikacja?
16 lipiec 2010

JarKacz pisze nowy słownik języka polskich paranoików.

Poznałem JarKacza w 1989 roku. Zrobił na mnie wrażenie cynika, usprawiedliwiającego wszystkie swe czyny szlachetnością celów. Obserwowałem jego i wokół niego dziwnych ludzi i podejrzane sprawy, aferę paliwową, Fundację Prasową, Telegraf, negocjacje rządowe i o posadę w NIK, zamach teczkowy i jeszcze kilka innych.
Ostrzegałem przed nim kogo mogłem. Raz mi się nie udało :(
W ostatniej kampanii nie miałem wątpliwości, że zakończenie „wojny polsko-polskiej” oznacza dla niego ostateczne pokonanie wszystkich wrogów.
Dziś, po wywiadzie dla Gazpola i Rzepy, po jeszcze kilku wystąpieniach publicznych podejrzewam, że marzą mu się zamieszki i rewolucja, przy cynicznym wykorzystaniu Kościoła i Solidarności.
Mam złudną nadzieję, że się mylę., 24 lipca 2010

Za: wPolityce.pl | http://wpolityce.pl/view/5840/Obroncy_krzyza___Swolocz___Kaczynski___Kretyn___Smolensk__Temat_zartow__Tak_mowi_Krzysztof_Krol__doradca_prezydenta_.html | Obrońcy krzyża? "Swołocz", Kaczyński? "Kretyn". Smoleńsk? Temat żartów. Tak mówi Krzysztof Król, doradca prezydenta

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content