Agent SB w Watykanie po imieniu z Komorowskim

Aktualizacja: 2010-12-20 9:43 am

Polska huczy po publikacji w „Rzeczpospolitej” o „agencie w Watykanie, dyplomacie w RP”. Trudno się temu dziwić. To, co napisał red. Cezary Gmyz jest niezwykle ciekawe, jeszcze ciekawsze jest to, czego nie napisał. A nie napisał m.in. o tym, że pan ambasador – minister pełnomocny Tomasz Turowski był i jest – jako jeden z nielicznych polskich dyplomatów – na „Ty” z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Komorowski nie ma zbyt wielu bliskich kolegów w tym środowisku, dyplomacja to nie jego klimaty – ale Turowskiego zna na tyle dobrze, że od lat są właśnie po imieniu…

To nie jedyna rzecz, o której nie napisał Cezary Gmyz. Nie napisał, bo nie wiedział – nie jego wina, a i tak ma olbrzymią zasługę, że opublikował fakty zupełnie nieznane szerszej opinii (choć szeptało się o nich od dłuższego czasu w różnych środowiskach). W najbliższym czasie dorzucę do tych informacji kilka nowych – zapewniam, że równie ciekawych…

Ryszard Czarnecki

Za: wpolityce -- [Org. tytuł: « Agent SB w Watykanie po imieniu z Komorowskim!!! »]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29526 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]