Sekcja zwłok Prezydenta budzi wielkie podejrzenia. Rosjanie – mataczą. Polski prokurator podejrzany o zaniedbania – odmawia zeznań

Aktualizacja: 2010-11-12 12:03 pm

Wraz z dokumentami dostarczonymi przez stronę rosyjską, dotyczącymi m.in. skandalicznych przesłuchań kontrolerów lotu z lotniska w Smoleńsku, dotarły również dokumenty sekcji zwłok prezydenta RP, śp. Lecha Kaczyńskiego.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przeglądając w Prokuraturze Wojskowej zdjęcia wykonane w czasie sekcji zwłok swojego brata, zauważył, że na stole sekcyjnym znajdował się fragment ciała, który w żaden sposób nie należał do ś.p. Prezydenta – podaje Rzeczpospolita.

Kwestionowany fragment był bowiem ubrany w coś, co bez trudu można było zidentyfikować jako fragment munduru generalskiego.

W związku z odkryciem, że czynności sekcji zwłok zostały wykonane nierzetelnie, Jarosław Kaczyński, który nie brał udziału ani w identyfikacji, ani w sekcji zwłok swojego brata, mającej mieć miejsce w nocy z 10 na 11 kwietnia br., zażądał przesłuchania pułkownika Krzysztofa Parulskiego, szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej, na okoliczność nie uwzględnienia tak oczywistego faktu, iż obok szczątków Prezydenta znajdował się fragment ciała w mundurze generalskim.

Krzysztof Parulski, obecnie mianowany generałem brygady, odmawia jednak komentarza, tłumacząc się tajemnicą śledztwa oraz tym, że podawanie szczegółów sekcji mogłoby naruszać dobra osobiste… zmarłego prezydenta. Parulski odmawiając udzielenia odpowiedzi na pytania dziennika Rzeczpospolita, odesłał dziennikarzy do rzecznika prasowego, który jednak nie odbiera telefonów.

Wokół sekcji zwłok Prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego narastają coraz większe wątpliowści. Potwierdza to nawet do pewnego stopnia i strona rosyjska, która przesłuchała w sierpniu br. anatomopatologów przeprowadzających sekcję zwłok Prezydenta. Jeden z nich zeznał, iż “tożsamość jednego ze szczątków budziła wątpliwości”, bowiem nie pasowała wielkością ciała do Lecha Kaczyńskiego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Rzeczpospolita
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28399 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]