Muzułmańska bojówka zaatakowala kościół w Carcassonne – miejscowa policja bagatelizuje atak

Aktualizacja: 2010-11-7 9:04 am

Muzułmańska bojówka z imigranckiego getta zaatakowała kościół w Carcassonne na południu Francji. Młodzi napastnicy wtargnęli do świątyni w czasie mszy i obrzucili modlących się kamieniami. Kilka osób zostało rannych.

Miejscowa policja bagatelizuje atak. Funkcjonariusze sugerują, że chodziło prawdopodobnie po prostu o “głupi wybryk grupy nastolatków”. Innego zdania jest prokurator, który oświadczył, że podchodzi do tej “agresji wyznaniowej” z jak największą powagą. Chce, by sprawcy zostali jak najszybciej odnalezieni, aresztowani i jak najsurowiej ukarani.

Tym bardziej, że od początku roku znacznie wzrosła liczba ataków na katolickie kościoły i cmentarze we Francji. Od stycznia było ich już blisko pół tysiąca, czyli np. 10 razy więcej, niż napadów na muzułmańskie miejsca kultu.

Marek Gładysz
RMF FM

Za: RMF24 -- [Org. tytuł: « Muzułmańska bojówka zaatakowala kościół w Carcassonne»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28204 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]