Biskupi Hiszpanii, Wlk. Brytanii do dzieci: przebierajcie się na Halloween za świętych

Aktualizacja: 2010-10-16 9:01 am

Hiszpańska Konferencja Episkopatu wydała komunikat, w którym zachęca dzieci do przebierania się za świętych w Halloween. Zdaniem Konferencji, przybliży to dzieci i młodzież do Kościoła.

“Zamiast przebierać się za wiedźmy albo kościotrupy, lepiej przebrać się za świętego Jerzego, świętego Franciszka, świętą Łucję czy Matkę Boską” – zachęca w komunikacie sekretarz Komisji Episkpatu.

Ksiądz Juan Maria Canals przypomina, że Halloween jest obchodzony w noc poprzedzającą Dzień Wszystkich Świętych, dlatego należałoby mu nadać katolicki, a nie pogański charakter.

Hiszpański Kościół nie jest jedynym, który zachęca do przebierania się 31 października za świętych. Podobny komunikat wydała Konferencja Episkopatu Wielkiej Brytanii.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka/dj

KOMENTARZ BIBUŁY: Biskupom tych krajów – i nie tylko – polecamy kilka poniższych tekstów, aby przemyśleli swoje decyzje, które nie powinny zawierać kompromisów w tych sprawach:

Za: Stooq -- [Org. tytuł: « Hiszpania - Konferencja Episkopatu - halloween»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27462 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]