Komorowski wycofuje wnioski do TK

Aktualizacja: 2010-10-8 9:44 pm

Prezydent Komorowski wycofuje z TK wnioski złożyłone przez Lecha Kaczyńskiego kwestionujące konstytucyjność ustaw.

Urzędujący prezydent wycofał z Trybunału Konstytucyjnego dwa wnioski złożone przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego kwestionujące konstytucyjność ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Pierwszy z wniosków dotyczył zbadania zgodności z konstytucją noweli ustawy o wyborze prezydenta, wprowadzającej modyfikacje dotyczące godzin głosowania w lokalach wyborczych. Dotychczasowy zapis o głosowaniu między 06.00 a 20.00 zastępuje zapis o głosowaniu między godziną 08.00 a 22.00.

Drugi wniosek skierował prezydent Lech Kaczyński w celu zbadania przez TK zgodności z konstytucją noweli ustawy o Najwyższej Izby Kontroli obejmującej NIK audytem zewnętrznym przeprowadzanym na zlecenie marszałka Sejmu.

Kacelaria Prezydenta Komorowskiego stwierdziła, że skorzystano przy tym z prawa wycofania wniosków z TK w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Trybunał Konstytucyjny nie wyznaczył jeszcze terminów rozważania obu wniosków – podała Kancelaria.

Oprac. Maciej Marosz / Źródło: prezydent.pl

Za: Gazeta Polska -- [Org. tytuł: « Komorowski wycofuje wnioski do TK»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27191 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]