Komorowski wycofuje wnioski do TK

Prezydent Komorowski wycofuje z TK wnioski złożyłone przez Lecha Kaczyńskiego kwestionujące konstytucyjność ustaw.

Urzędujący prezydent wycofał z Trybunału Konstytucyjnego dwa wnioski złożone przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego kwestionujące konstytucyjność ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Pierwszy z wniosków dotyczył zbadania zgodności z konstytucją noweli ustawy o wyborze prezydenta, wprowadzającej modyfikacje dotyczące godzin głosowania w lokalach wyborczych. Dotychczasowy zapis o głosowaniu między 06.00 a 20.00 zastępuje zapis o głosowaniu między godziną 08.00 a 22.00.

Drugi wniosek skierował prezydent Lech Kaczyński w celu zbadania przez TK zgodności z konstytucją noweli ustawy o Najwyższej Izby Kontroli obejmującej NIK audytem zewnętrznym przeprowadzanym na zlecenie marszałka Sejmu.

Kacelaria Prezydenta Komorowskiego stwierdziła, że skorzystano przy tym z prawa wycofania wniosków z TK w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Trybunał Konstytucyjny nie wyznaczył jeszcze terminów rozważania obu wniosków – podała Kancelaria.

Oprac. Maciej Marosz / Źródło: prezydent.pl

Za: Gazeta Polska | http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3729/komorowski_wycofuje_wnioski_do_tk | Komorowski wycofuje wnioski do TK

Skip to content