Rektor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven: “Katolickie przesłanie wcale nie charakteryzuje Uniwersytetu”

Aktualizacja: 2010-10-8 8:42 am

„Zmiana kursu na KU Leuven”, pisze w tytule De Standaard, który wyjaśnia, że Uniwersytet Katolicki w Leuven (KUL), jeden z najstarszych w Europie, rozważa usunięcie ze swojej nazwy odniesień do religii. W opinii kierownictwa uczelni chodzi o zachowanie renomy instytucji po licznych skandalach pedofilskich, które splamiły Kościół katolicki, jak również o zaznaczenie dystansu wobec Watykanu po tym, jak poddał on krytyce ostatniego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. „Katolickie przesłanie wcale nie charakteryzuje Uniwersytetu”, twierdzi jego rektor Mark Waer. Według niego „jedna piąta studentów to obcokrajowcy”, którzy powinni wiedzieć, że „Watykan nie wpływa na kurs” uczelni i że „ambicją KUL jest odgrywać ważną rolę w dziedzinie genetyki”.

Za: presseurop -- [Org. tytuł: « Wcale nie taki katolicki»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27170 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]