Wlk.Brytania: Katolicka szkoła przechodzi na Islam?

Aktualizacja: 2010-10-5 3:52 pm

Jedna z katolickich szkół w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej zmieni wiarę… na islam. Byłby to pierwszy taki przypadek w historii szkolnictwa katolickiego w Wielkiej Brytanii, gdzie Kościół prowadzi ponad 2 i pół tysiąca szkół podstawowych i średnich.

Szkoła Najświętszego Serca Jezusowego w przemysłowym Blackburn służyła niegdyś prężnej społeczności imigrantów z Irlandii i jeszcze 10 lat temu 97% uczniów było katolikami. Obecnie jednak liczba dzieci katolickich spadła do 3% , reszta to dzieci nowej fali muzułmańskich imigrantów, głównie z Indii i Pakistanu. W liczbach bezwzględnych proporcja dzieci katolików do dzieci muzułmanów wynosi 6 do 191. Odpowiedzialna za szkołę diecezja Salford uznała, że utrzymaywanie nadal jej katolickiego charakteru byłoby niestosowne. Trwają konsultacje z lokalnym meczetem i szkołę przejmie albo wprost społeczność muzułmańska, albo pobliska szkoła średnia dla muzułmańskich dziewcząt. Lokalne władze, które finansują szkołę i nadzorują jej program edukacji, w pełni przychylają się do zmiany jej afiliacji religijnej.

(Dla PR GD Londyn)

Za: Stooq -- [Org. tytuł: « Wlk.Brytania-szkoła-islam»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27099 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]