Kard. Pell o Partii Zielonych: to zakamuflowani komuniści

Oni są jak arbuzy. Z zewnątrz zieloni a w środku czerwoni – tak kardynał George Pell z Archidjecezji w Sydney określił Patrię Zielonych w Australii. Popiera ona aborcję, eutanazję i „małżeństwa” homoseksualistów. Przewodniczący Partii Zielonych Robert Brown zarzucił kardynałowi kłamstwo, mówiąc, że jest bardziej przywiązany do chrześcijaństwa niż sam hierarcha.

Kłótnia rozpoczęła się, kiedy wierni zapytali jak głosować w najbliższych wyborach. Kardynał Pell stwierdził, że nie zamierza wskazywać konkretnego ugrupowania, ale zachęca by wierni dokładnie przeanalizowali program głównych partii politycznych w Australii pod kątem ich przywiązania do zasad chrześcijańskich. Hierarcha zwrócił uwagę na antychrześcijański program Partii Zielonych. – To zakamuflowana trucizna, która jest antychrześcijańska – powiedział kardynał o programie „zielonych”.


– Partia Zielonych chce zmieść chrześcijańskie zasady moralne i zastąpić je swoimi – powiedział kardynał, który dodał, że niektórzy politycy Partii Zielonych przyznali publicznie, że religijna argumentacja powinna być usunięta z przestrzeni publicznej. Hierarcha doprowadził do szału „zielonych”, gdy porównał ich do arbuza, który na zewnątrz jest zielony, a w środku czerwony. – Tam jest wielu stalinistów, którzy zaprzeczają zbrodniom komunizmu – powiedział kardynał Pell.

– Zieloni są przeciwnikami rodziny jako związku mężczyzny i kobiety. Oni widzą małżeństwo tylko jako alternatywę do innych związków – dodał kardynał. Brown opowiedział, że większość chrześcijan w Australii popiera homo-małżeństwa więc jego partia jest…bardziej chrześcijańska niż sam kardynał.   – Arcybiskup zapomniał o 9 przykazaniu, które zakazuje mówienia fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu – napisał Brown w  „Sydney Morning Herald”. – Jesteśmy bliżej chrześcijańskich zasad, dlatego to ja kandyduje w wyborach, a nie kardynał Pell – dodał polityk. Przewodniczący zielonych zarzucił również kardynałowi Pellowi dyskryminację homoseksualistów.

Arcybiskup Pell nazwał  natomiast Browna „panem grzechu”, zaś rzecznik Archidiecezji w Sydney napisała, że Brown zamierza zredefiniować katolickie zasady moralne.Jednak  część katolickich publicystów i duchownych krytykuje język kardynała Pella. -Byłem zdziwiony tymi zarzucamy. Nie sądzę, by Partia Zielonych była zakamuflowaną trucizną i była antychrześcijańska”- powiedział ojciec  Frank Brennan z  Public Policy Institute na Australijskim Uniwersytecie Katolickim.

Ł.A/ LSN/ABC

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/kardynal_krytykuje_zielonych | Kardynał krytykuje “zielonych"

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content