Czy sekcja zwłok była rzetelna? – pyta Jarosław Kaczyński

Aktualizacja: 2010-08-3 10:55 am

Jarosław Kaczyński ma wątpliwości co do sekcji zwłok swojego brata. Z akt śledztwa, jakie przeczytał, wynika, że na stole sekcyjnym dołożono fragmenty ciała, które nie należały do Lecha Kaczyńskiego.

Przeglądając akta śledztwa w ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński natrafił na informację, z której wynika, że na stole sekcyjnym dołożono fragmenty ciała, które nie należały do jego brata. Po strzępach ubrania można było rozpoznać, że były to szczątki polskiego generała.

– Jarosław Kaczyński po zapoznaniu się ze zdjęciami był bardzo wzburzony – mówi „Rzeczpospolitej” osoba znająca przebieg śledztwa. – Pytał, co na miejscu robił pułkownik Parulski, skoro nie zwrócił uwagi na fragmenty generalskiego munduru. Prezes PiS nie krył swojego oburzenia na spotkaniu rodzin ofiar z prokuratorami. Zażądał, aby szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk Krzysztof Parulski, który był obecny przy sekcji zwłok, poinformował dokładnie, w jakich czynnościach brali udział przedstawiciele Polski tuż po katastrofie.

– Nie będę się wypowiadał na temat sekcji pana prezydenta, ponieważ uważam, że wszelkie tego typu informacje naruszają dobra osobiste zmarłego, który poniósł śmierć w tak tragicznych okolicznościach. Jeśli ktokolwiek wynosi tego typu informacje, jest to działanie poniżej wszelkich standardów i stanowi naruszenie prawa, bo materiały dotyczące sekcji pana prezydenta mają niejawny charakter – mówi płk Krzysztof Parulski.

Nocą 10 kwietnia Jarosław Kaczyński brał udział w identyfikacji ciała brata, jednak w samej sekcji zwłok nie uczestniczył. Płk Krzysztof Parulski był przy niej obecny (jego nazwisko nie widnieje pod dokumentem).

eMBe/Rp.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25082 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]