Sąd w Moskwie skazał in absentia na dożywocie żydowskiego miliardera, zbiega do Izraela, za zlecenie serii morderstw

Aktualizacja: 2008-08-1 10:57 pm

Sąd w Moskwie uznał żydowskiego miliardera Leonida Nevzlina winnym zlecenia serii morderstw i prób morderstw, włącznie z morderstwem burmistrza miasta, i skazał go na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Nevlizn był jednym z najwyższych dyrektorów firmy Jukos i doradcą szefa tej firmy – Michaiła Chodorkowskiego, odbywającego od 2003 roku karę więzienia. Po aresztowaniu Chodorkowskiego, w 2003 roku Nevzlin zbiegł do Izraela, gdzie otrzymał obywatelstwo i pełną protekcję.

Nevzlin sądzony był i skazany in absentia, gdyż Izrael systematycznie odmawia ekstradycji swoich obywateli, pomimo niezbitych dowodów dokonania najcięższych przestępstw.

Na werdykt sądu, rzecznik prasowy Nevzlina opowiedział, że wyrok dożywotniego pozbawienia wolności nie ma żadnego znaczenia, gdyż “Leonid Nevlzim zawsze polegał na izraelskim niezależnym systemie sprawiedliwości”.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2334 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]