Australia: Wezwania do “obowiązkowej nauki o Holokauście”

Aktualizacja: 2008-07-14 9:47 pm

Michael Coutts-Trotter, dyrektor generalny wydziału oświatu australijskiego stanu Nowa Południowa Walia wezwała do ustanowienia “obowiązkowego nauczania o Holokauście”. Propozycję popierają organizacje żydowskie działające w Australii, których “przedstawiciele zarządu konsultują z wydziałem edukacji oraz innymi grupami, szczególnie z tymi, które doświadczyły sponsorowany przez państwo terror i ludobójstwo.”

Rzecznik prasowy zarządu studiów New South Wales Board of Studies zaprzeczył jednak jakoby uczniowie nie uczyli się na temat Holokaustu, jakkolwiek obecny zakres nauczania historii określany jest przez każdą szkołę indywidualnie.


ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2249 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]