Aktualizacja strony została wstrzymana

Neokatechumenat działa bezprawnie!

Dzisiejszy serwis Radia Watykańskiego przyniósł informację potwierdzającą brak podstaw prawnych dla funkcjonowania Neokatechumenatu – posoborowej wspólnoty osławionej z licznych nadużyć liturgicznych i wypaczeń doktrynalnych. Co ciekawe, informacja ta wisiała na internetowej stronie Radia Watykańskiego dosłownie kilkadziesiąt minut. Komuś bardzo wpływowemu w watykańskich mediach bardzo przeszkadzało ujawnienie prawdy , dlatego wiadomość została szybko zdjęta. Osoby zapisane na newsletter Radia Watykańskiego dostały jednak nieocenzurowaną wersję dzisiejszego serwisu z tą niezwykle interesującą wieścią, którą poniżej zamieszczamy:

Na definitywne zatwierdzenie „Statutu Drogi Neokatechumenalnej” trzeba będzie jeszcze poczekać – powiedział włoskiej gazecie internetowej „Petrus” sekretarz Papieskiej Rady ds. Świeckich. Dykasteria ta zatwierdziła „ad experimentum” statut wspólnot neokatechumenalnych już blisko 6 lat temu – 29 czerwca 2002 r. – na okres pięciu lat. Termin ten minął już ponad 9 miesięcy temu, ale rada nie przewiduje definitywnego zatwierdzenia dokumentu w najbliższym czasie. „Gdyby tak było, jako jej sekretarz byłbym o tym jako jeden z pierwszych poinformowany” – stwierdził bp Josef Clemens.

Tyle fakty, o których mowa w pierwszej części informacji. Poniżej druga część, zawierająca ich zmanipulowaną interpretację, która komuś wpływowemu w Radiu Watykańskim i tak wydała się zbyt naiwna:

Na stronie internetowej „Petrus” podkreślono jednak, że nie oznacza to odrzucenia statutu przez watykańską dykasterię czy osobistej krytyki wobec tych wspólnot, obecnych dziś w parafiach na całym świecie. Zwrócono uwagę, że w grę wchodzi kwestia dostosowania neokatechumenalnej liturgii do norm wydanych w grudniu 2005 r. przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Przypomniano ponadto, że pod koniec marca 2008 r. w ośrodku Drogi Neokatechumenalnej „Domus Galilaeae” nad jeziorem Genezaret odbyło się spotkanie 170 biskupów i 9 kardynałów z całej Europy. Wyrazili oni wdzięczność wspomnianym wspólnotom za ich wkład w nową ewangelizację naszego zdechrystianizowanego kontynentu. Przy okazji spotkania poświęcono tam kaplicę wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Napisał Wiedhold

Za: Kronika Novus Ordo (10.4.08) | http://breviarium.blogspot.com/2008/04/neokatechumenat-dziaa-bezprawnie.html

Skip to content