Aktualizacja strony została wstrzymana

Wiedeń: Przykatedralne muzeum urządziło bluźnierczą wystawę

Wiedeńskie przykatedralne muzeum Dommuseum, uważane za jedno z najpiękniejszych muzeów stolicy Austrii i szczycące się pięknymi zabytkowymi dziełami sztuki pochodzącymi z katedry św. Stefana, urządziło wystawę marksistowskiego artysty, Alfred Hrdlicka, w której przedstawiono akty homoseksualne jako „religijne motywy sztuki artystycznej”.

Wystawa, otwarta od 12 marca do 10 maja br., zatytułowana „Religia, Ciało i Siła” (Religion, Fleisch und Macht), przedstawia takie „dzieła sztuki”, jak np. wystawioną na prominentnym miejscu, zaraz przy wejściu Ostatnią Wieczerzę, w której Chrystus i Apostołowie wyprawiają homoseksualną orgię. Inne „dzieło sztuki” przedstawia ukrzyżowanego Chrystusa bez twarzy ale za to z dokładnie widocznymi genitaliami.

Bernhard Böhler, dyrektor muzeum przytoczył wypowiedź twórcy zaprezentowanych „dzieł sztuki”, Alfreda Hrdlicka, który na pytania zwiedzających wyrażających się w „w mniej lub bardziej emocjonalny sposób” dlaczego Apostołowie kopulują ze sobą, odpowiedział, że „dlatego, że w pobliżu nie było kobiet”.

Muzeum szczyci się m.in. dużą popularnością swoich wystaw wśród dzieci i młodzieży.

Archidiecezja wiedeńska i hierarchowie austriackiego Kościoła, słynący z wieloletniego wspierania posoborowej destrukcji liturgicznej oraz aprobowania innych dewiacji, nie reagują na monity wiernych.

Adres Archidiecezji wiedeńskiej:
Wollzeile 2, A-1010 Wien, Oesterreich
Telephone: (01)515.52.3229
Fax: 515.52.3760

KOLEJNOŚÄ† UKAZYWANIA SIĘ INFORMACJI:

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

.