Aktualizacja strony została wstrzymana

„Rekolekcje” biskupa-renegata Thomas Gumbleton

„Jako gej, jako liberał, jako osoba wypełniająca katolicką naukę społeczną, jako biblista, i tak dalej, i tak dalej – czy jest miejsce dla mnie? Czy jest miejsce na konwersację i krytyczny dialog, na indywidualną myśl? Co jest naszym kompasem na zrozumienie nauki kościoła, sprzeciwiającej się niesprawiedliwości tego świata wypełnionego dyskryminacją i rosnącego w nienawiść?

Czy jest miejsce dla mnie w Kościele? Któż z nas nie zadawał sobie tego pytania. Czasami wydaje nam się, że nie jesteśmy godni być członkami Kościoła. Czasami myślimy: jak możemy być członkami tego samego Kościoła, razem z „tamtymi” ludźmi. Czasami kwestionujemy nauczanie Kościoła. Miimo tego jednak, znowu wracamy z tą pewnością, że w Kościele „jest wiele pokoi”.

Przyjdź na spotkanie z biskupem Thomas J. Gumbleton do Bazyliki św Maryi na te gorące rozmowy na tak ważne zagadnienia. Przez 30 lat, Thomas Gumbleton pracował dla pokoju i sprawiedliwości i był wyróżniany nagrodami za swe humanitarne działania.”

Basilica of Saint Mary Presents
„Czy jest miejsce dla mnie w Kościele?”
wtorek, 28 marca 2006, 7:00pm”

Treść ogłoszenia ze strony internetowej Bazyliki św. Maryi w Minneapolis, Minnesota.


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Destrukcyjna rola bp. T. Gumbleton w Kościele jest powszechnie znana. Znana była też i Watykanowi, gdyż posyłane tam były przez dziesiątki lat liczne monity wiernych. Nic nie wskórano. Dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego bp. Gumbleton wycofał się z marksistowskich rządów diecezjami, lecz – jak widać – dalej mąci.
Temu najstarszemu stażem biskupowi amerykańskiemu – mianowanemu jeszcze przez papieża Pawła VI – najaktywniejsze lata przypadły na pontyfikat Jana Pawła II, który przez tyle lat nie zrobił NIC, by uciszyć tego wokalnego dysydenta i heretyka. Tak jak nie zrobił NIC wobec tysięcy innych heretyków jawnie działających w Kościele, ergo przyczynił się faktycznie do destrukcji Kościoła przez zaniedbanie. Santo Subito? C’mon – give me a break!

Zob. również o bp. T. Gumbleton:

Skip to content