Spodziewana rezygnacja biskupa Thomasa Gumbleton

Aktualizacja: 2006-01-26 12:00 am

Dzisiaj można spodziewać się ogłoszenia decyzji papieża Benedykta XVI o przyjęciu rezygnacji jednego z najbardziej kontrowersyjnych biskupów amerykańskich, bpa Thomasa Gumbletona, biskupa pomocniczego diecezji Detroit.

Bp Gumbleton jest swego rodzaju rekordzistą: jest najdłuższym stażem biskupem w Stanach Zjednoczonych, a nadanie mu sakry biskupiej w 1968 roku przez papieża Pawła VI, dawało mu tytuł najmłodszego biskupa w historii kraju. Bp Gumbleton, który kończy 76 lat, był w centrum uwagi prasy i wiernych ze względu na jego wypowiedzi popierające ruchy liberalne w Kościele, a szczególnie popieranie ruchów homoseksualnych.

(Zob.: Biskup Thomas Gumbleton: “Byłem napastowany seksualnie jako chłopiec”. )

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]