Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Żydzi, Hindusi zarabiają najwięcej. Zwiększająca się apostazja katolików

Amerykańscy Żydzi stanowią „religijną grupę” o największych zarobkach – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez waszyngtoński ośrodek Pew Forum on Religion and Public Life.

Badania opublikowane 25 lutego br. wykazują, że 46 procent żydowskich repondentów zarabiało ponad 100 tysięcy dolarów rocznie. Na drugim miejscu pod względem zarobków jest grupa Hindusów, z których 43 procent może wykazać się sześciocyfrowym dochodem.

Z badań wynika również, że najwięcej dzieci mają Mormoni oraz Muzułmanie: więcej niż 20 procent Mormonów i ponad 15 procent Muzułmanów ma więcej niż troje dzieci (mieszkających razem pod jednym dachem).

Z drugiej strony, aż 72 procent żydowskich respondentów stwierdziło, że nie ma dzieci, co stanowi „najwyższy procent zanotowany przez Pew Research Center„. Badania oparto na grupie 35 tysięcy Amerykanów w wieku powyżej 18 lat.

Jeśli chodzi o wykształcenie, ponad połowa Hindusów i jedna-trzecia Żydów kształciła się w podyplomowych szkołach (graduate), przy 10 procentach dla całej dorosłej populacji USA.

Badania pokazują również, że ponad 1/4 dorosłych Amerykanów „odeszło od wiary, w której byli wychowywani, i albo przejęli oni inną religię, albo nie przyjęli żadnej”. Aż 44 procent dorosłych Amerykanów zmieniło też swoje religijne afiliacje; liczba ta obejmuje również zmiany wewnątrz odłamów Protestantyzmu.

Szczególnie niechlubne pierwsze miejsce w statystykach zajmują katolicy, którzy stali się apostatami: spośród 31 procent Amerykanów wychowanych w wierze katolickiej, tylko 24 procent określa się dzisiaj katolikami.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content