W 1981 roku wyłączono wszystkie nadajniki Radia Watykańskiego by przebadać Papieża

Aktualizacja: 2006-03-15 12:00 am

RZYM, 15 marca 2006 (ANSA): W wydanej dzisiaj książce pt. Lasciatemi Andare (polskie wydanie: Pozwólcie mi odejść), autorstwa dr. Renato Buzzonetti, osobistego lekarza Papieża, kard. Stanisława Dziwisza i wikariusza papieskiego dla Państwa Watykańskiego, arcybiskupa Angelo Comastri, która ukazała się nakładem wydawnictwa San Paolo Editori, opisane są losy choroby papieża Jana Pawła II.
Można się też z niej dowiedzieć, iż pierwsze objawy choroby Parkinsona zauważone zostały u Papieża już w 1991 roku, jakkolwiek media podchwyciły to dopiero w 1994 roku, a Watykan oficjanie potwierdził chorobę w 1996.
W książce przytaczany jest też pewien incydent, kiedy to po powrocie ze szpitala po postrzeleniu w 1981 roku, Papież poczuł się nagle źle i należało szybko dokonać badań ultrasonograficznych w apartamentach Papieża. Przy pierwszych próbach badań przez sprowadzone do apartamentów urządzenie, okazało się jednak, że występująca interferencja uniemożliwia prawidłową pracę urzadzenia. Wobec tego skontaktowano się z operatorami wież transmisyjnych Radia Watykańskiego z prośbą o chwilowe wyłącznie nadawania. Nie dając wiary takiej telefonicznej prośbie i podejrzewając nawet podstęp działających wtedy we Włoszech terrorystycznych oddziałów Czerwonych Brygad, operatorzy zignorowanli telefon. Dopiero dalsze kontakty na wyższych szczeblach przekonały operatorów, którzy spełniając prośbę wyłączyli wszystkie nadajniki Radia Watykańskiego na kilka minut. Badania Papieża wykonano bez problemów, a słuchaczy Radia Watykańskiego, przepraszając o przerwie na nadawaniu poinformowano o wystąpieniu “usterek technicznych”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych, ANSA
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=167 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]