Benedykt XVI: Duchowni-homoseksualiści zdradzili obietnicę daną Bogu

Papież był wstrząśnięty po wczorajszej rozmowie z irlandzkimi biskupami na temat przypadków molestowania seksualnego przez księży w tym kraju. W ostrych słowach potępił te czyny i przeprosił ofiary i ich rodziny.

– Papież pragnie jeszcze raz wyrazić głęboki żal z powodu czynów niektórych duchownych, którzy zdradzili obietnice dane Bogu, a także zaufanie pokładane w nich przez ofiary i ich rodziny oraz całe społeczeństwo – ogłosił Watykan po spotkaniu Benedykta XVI z prymasem Irlandii kard. Seanem Bradym oraz biskupem Dublina kard. Diarmuidem Martinem.

Tzw. raport dubliński, który opublikował irlandzki rząd w listopadzie, wskazuje iż w latach 1975-2004 ponad 300 osób złożyło skargi, że jako dzieci były wykorzystywane seksualnie przez księży. Jednak władze kościelne i policja tuszowały sprawy. – Krycie przestępstw przez Kościół było wręcz „obsesyjne”. Kościół przedkładał obronę dobrego imienia nad dobro dzieci – skomentowali sprawę irlandzcy biskupi.

Dopiero kard. Martin, który przejął diecezję w Dublinie w 2004 roku, zaczął przełamywać opór księży i zakonników przed ujawnieniem prawdy. Według nieoficjalnych informacji Benedykt XVI chce wymusić dymisję co najmniej jednego biskupa, który uczestniczył w tuszowaniu przypadków molestowania dzieci przez duchownych.

sks/Rzeczpospolita/GW


KOMENTARZ BIBUŁY: Zamieszczając tekst za stroną Frondy, zmuszeni jesteśmy zmienić tytuł z „Benedykt XVI: Duchowni-pedofile zdradzili obietnicę daną Bogu”, na „Benedykt XVI: Duchowni-homoseksualiści zdradzili obietnicę daną Bogu”, gdyż zaledwie cząstka przestępstw dotyczy dzieci (pedofilia), a większość ofiar stanowią dzieci nastoletnie, co klasyfikuje to zboczenie jako efebofilia. Natomiast – co stanowi często temat tabu w mediach – wszystkie te przypadki łączy zboczenie homoseksualne (dziewczynki stanowią statystyczny margines ofiar). Mówmy więc i nazywajmy rzeczy po imieniu.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/benedykt_xvi_duchowni_pedofile_zdradzili_obietnice_dana_bogu |Benedykt XVI: Duchowni-pedofile zdradzili obietnicę danÄ… Bogu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content