Radio Watykan o Obchodach Dnia Judaizmu w Poznaniu…

Aktualizacja: 2008-01-8 3:59 pm

Panele dyskusyjne i sympozja naukowe na temat dialogu polsko-żydowskiego, przegląd unikatowych filmów żydowskich oraz przyznanie nagrody „Menora Dialogu” – to niektóre wydarzenia XI Dnia Judaizmu, który rozpoczął się w Poznaniu.

Jak wyjaśnił jeden z organizatorów imprezy, ks. Jerzy Stranz, idea Dnia Judaizmu związana jest z inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski, która zadecydowała o jego utworzeniu 11 lat temu.

„Zamysł jest taki, żeby przybliżyć chrześcijanom tradycję żydowską, żeby pokazać wkorzenienie chrześcijaństwa w tę tradycję. Tą swego rodzaju spójność i łączność, która nie może nas zamykać na siebie, ale otwierać i czynić nasz dialog coraz bardziej dojrzałym. Oczywiście w granicach możliwości przyjęcia przez obie strony, gdyż nikt nikogo nie chce przeciągać na swoją stronę i żydzi mają w dalszym ciągu pozostać żydami, a chrześcijanie – chrześcijanami” – powiedział ks. Jerzy Stranz.

Laureatem tegorocznej edycji nagrody „Menora Dialogu”, przyznawanej od dwóch lat przez poznańskie Stowarzyszenie COEXIST „za zbliżanie ludzi, kultur, religii i narodów”, został prof. Władysław Bartoszewski. Patronat honorowy nad imprezą objęli metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i ambasada Izraela w Polsce.

M. Kosiec OP, kai

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Zgodnie z obowiązującym posoborowym “duchem czasu”, z Watykanu nadchodzą sprzeczne ze sobą sygnały: zdawkowe i coraz słabsze, niemal niesłyszalne już głosy przypominające niezmienną naukę Kościoła – wielokrotnie nieomylnie potwierdzoną przez przedsoborowych Papieży – o niemożliwości dostąpienia Zbawienia poza Kościołem, oraz te coraz silniejsze i już dzisiaj dominujące, również za sprawą Radia Watykańskiego – o nowej wizji “równoległej drogi do zbawienia”. Tylko w takim razie może Radio WaTirana, tudzież inni, jak heretycy-kardynałowie Keeler i Kasper, wyjaśnią PO CO dalej być katolikiem? Po co, skoro Bóg przygarnie wszystkich…

I jeszcze jedno: oto dla celów archiwalnych i edukacyjnych zrzutka ekranu tej informacji Radia Watykańskiego. Jest tam wszystko “co trzeba”, a więc i reklama zestawu płyt DVD, oczywiście z Janem Pawłem II, i obowiązkowe już nawet w “katolickim” radiu – Gwiazda Dawida i muzułmański półksiężyc, tylko jakoś “zapomniano” na całej stronie umieścić nawet najmniejszego krzyża… Po co drażnić “współbraci innych wyznań”, prawda?

Dochodzą wieści, że papież Benedykt XVI planuje głębokie zmiany właśnie w Radiu Watykańskim. Jeśli tak, to najwyższa pora wymieść stamtąd tych co rozplenili się tam za czasu (zbyt)-długiego pontyfikatu Jana Pawła II.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1560 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]