Australia: katolickie dzieci dłużej mieszkają z rodziną

Aktualizacja: 2007-12-20 11:36 am

Dzieci uczęszczające do katolickich szkół dłużej niż inne mieszkają pod wspólnym dachem ze swoimi rodzicami – takie wnioski przynosi raport Instytutu Gospodarki i Nauk Społecznych w Melbourne, który ujawnia australijski dziennik “Herald Sun”.

Badanie wskazuje również na to, że wychowankowie szkół katolickich częściej niż ich rówieśnicy z australijskich szkół państwowych i innych starają się oszczędzać pieniądze i skupiać na nauce.

Zdaniem Gary’ego Marksa, jednego z autorów pracy, rosnące ceny mieszkań oraz chęć zagwarantowania sobie kontynuowania procesu edukacji powodują, że młodzi ludzie coraz później opuszczają gniazdo rodzinne i decydują się na samodzielny start życiowy. Przeważnie robią to nie wcześniej niż w wieku 30 lat. Szybciej opuszczają dom rodzinny tylko dzieci z rozbitych rodzin oraz dziewczyny z rodzin imigranckich.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1489 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]