Zeffirelli konsultantem Papieża do spraw wizerunku medialnego

Znany reżyser Franco Zeffirelli zgodził się na propozycję konsultanta papieża Benedykta XVI do spraw wizerunku medialnego i odpowiedzialnego za „obronę wiary w kinie”.

84-letni Zeffirelli w wywiadzie dla włoskiego pisma La Stampa stwierdził, że Papież „nie ma najszczęśliwszego wizerunku […] i przyjście [Benedykta XVI] po telegenicznym Janie Pawle II jest trudnym wyzwaniem”.

Zefirrelli twierdzi, że papież Benedykt XVI „odbierany jest jako zimny, co nie pasuje do Jego otoczenia”. Nowemu konsultantowi nie podoba się też strój Papieża, „który powinien być przeanalizowany”, bowiem jest on „za bardzo okazały i przesadny”. Według Zeffirelliego, strój Papieża powinien odzwierciedlać „prostotę i umiarkowanie, widoczne w innych stopniach [hierarchii] w Kościele”.

Papież pragnie również powierzyć Zeffirelliemu – otwartemu homoseksualiście – ochronę dobrego imienia w mediach wizualnych. „Ojciec Święty zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że przedstawianie Kościoła w środkach kinematograficznych leży dziś w ruinie” – powiedział reżyser i dodał, że „Jako Chrześcijanin nie mogę ani chwili wytrzymać gdy widzę jak ta katastrofa powiększa się. Powinienem mieć pełną władzę – a Ojciec Święty nie odmówi mi tego – aby demaskować i potępiać nieustanne bluźnierstwa dokonywane w intencji popularyzowania przesłania Chrystusowego”.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Strój Papieża jest „za bardzo okazały i przesadny”? Kolejny modernista pragnący zmiany wizerunku Papieża poprzez zglajszaltowanie i odarcie z resztek wertykalnego majestatu. Paweł VI sprzedał masonom Tiarę, więc może pora powrócić do niertodoksyjnych lat młodego Ratzingera – soborowego peritusa i występować w skromnym garniturku? Kto podsuwa Papieżowi takich doradców – lobby homoseksualne? Boże chroń od takich konsultantów.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content