Aktualizacja strony została wstrzymana

Ambasador Białorusi spotkał się z nuncjuszem apostolskim

Ambasador Białorusi w Rosji Dmitrij Krutoj spotkał się 7 lutego w Moskwie z nuncjuszem apostolskim w Federacji Rosyjskiej arcybiskupem Giovannim d’Aniello, podaje białoruska agencja informacyjna BiełTA.

Strony podkreśliły tradycyjnie konstruktywny i przyjazny charakter stosunków między Białorusią a Stolicą Apostolską” – zaznaczyła służba prasowa białoruskiej misji dyplomatycznej. „Białoruski ambasador podziękował nuncjuszowi apostolskiemu za zrównoważone i konsekwentne stanowisko Watykanu w takich kwestiach jak ochrona wartości rodzinnych, przeciwdziałanie przemocy, zapewnienie prawa do pracy i szereg innych„.

W programie spotkania znalazły się również sposoby utrzymania pokoju i wzajemnego zrozumienia między krajami i narodami. Ambasador Dmitrij Krutoi przypomniał wezwanie papieża Franciszka, które wygłosił w Kazachstanie we wrześniu 2022 roku, o potrzebie nowego „ducha Helsinek”, determinacji do wzmocnienia multilateralizmu, budowania bardziej stabilnego i pokojowego świata. Ambasador Białorusi zwrócił uwagę na znaczący wkład papieża w zachowanie pokoju i jego skupienie na dialogu politycznym. Ambasador podkreślił, że Białoruś w pełni podziela te postawy papieża Franciszka” – dodano.

Oprac. www.bibula.com
2023-02-07
na podstawie Belta (07 February 2023)

Skip to content