Raport nowojorskiej Akademii Medycznej: 1/3 homoseksualistów ofiarami molestowania przez swoich “partnerów”

Aktualizacja: 2007-11-11 12:00 am

Najnowszy raport, opublikowany przez wydawane przez nowojorską Akademię Medyczną renomowane pismo Journal of Urban Health stwierdza, że 32% aktywnych homoseksualistów cierpi z powodu “molestowania” przez jednego lub więcej “partnerów”.

Badania przeprowadzone w rejonie Chicago ukazują, iż aktywni homoseksualiści są ofiarami m.in. fizycznej przemocy (19.2 % badanych), “niechcianej aktywności seksualnej” – znanej pod pojęciem gwałtu (18.5 %) czy znieważania słownego (20.6 %). Raport potwierdza również korelację pomiędzy nadużywaniem narkotyków i innych środków, a molestowaniem “partenera”, co pokrywa się z wieloma wcześniejszymi badaniami, które pokazują wysoki poziom używania narkotyków, depresji i innych psychologicznych i behawioralnych zaburzeń wsród homoseksualistów.

Jak ukazują liczne badania, patologiczne zachowania wiążą się z aktywnym “gejowskim” stylem życia i objawiają się wysokim wskaźnikiem depresji, nadużywaniem alkoholu i narkotyków, rozwiązłością seksualną, wskaźnikiem samobójstw, zachorowaniami na choroby weneryczne, raka oraz na różne inne choroby. Tak wysokie wskaźniki są odnotowywane również w krajach, w których prawo, a nawet społeczeństwo akceptują bądź przyzwalają na “gejowski styl życia”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1353 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]