Aktualizacja strony została wstrzymana

Oświadczenie Arcybiskupa Viganò o unieważnieniu orzeczenia Sądu Najwyższego USA w sprawie Roe kontra Wade

24 czerwca Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych Ameryki, obalając orzeczenie w sprawie Roe kontra Wade z 1973 roku, uleczył konstytucyjny vulnus [ranę] i jednocześnie przywrócił po prawie pięćdziesięciu latach, suwerenność poszczególnym Stanom. Decyzja Sądu Najwyższego nie oznacza zakazu „prawa do aborcji” – jak twierdzi mainstreamowa opinia – ale raczej obala jej „obowiązkową legalizację we wszystkich stanach”, zwracając prawo do decydowania o „głębokiej moralnej kwestii aborcji” „ludziom i ich wybranym przedstawicielom”, które im odebrano w 1973 roku, wbrew  Konstytucji USA.

Tak więc próba zastraszenia sędziów Sądu Najwyższego, która rozpoczęła się od złośliwego przecieku projektu decyzji, dokonanego przez członków lobby proaborcyjnego, nie powiodła się. Podobnie  nie powiodła się retoryka śmierci uprawiana przez lewą stronę Partii Demokratycznej, podsycana przez ruchy i grupy ekstremistyczne finansowane przez Open Society George’a Sorosa. Znamienne jest to, jak gwałtowna i nietolerancyjna była reakcja samozwańczych liberałów, od Baracka i Michelle Obamów do Hillary Clinton, od Nancy Pelosi do Chucka Schumera, od prokuratora generalnego Merricka Garlanda do Joe Bidena, nie wspominając o deklaracjach polityków i głów państw z całego świata zachodniego. 

Do zrozumienia wagi tej decyzji powinna wystarczyć skala ataków jaka nastąpiła po ogłoszeniu orzeczenia Sądu Najwyższego. Mamy do czynienia z atakami na grupy „pro-choice” i organizacje pro-life, bezczeszczeniem kościołów, scenami histerii zwolenników prawa do zabijania niewinnych nienarodzonych dzieci, symbolicznym zjednoczeniem członków Partii Demokratycznej finansowanej przez Planned Parenthood, która z kolei jest finansowana przez rząd.

Nikogo tam nie brakuje. Jest „przebudzona” lewica, zwolennicy globalizmu Klausa Schwaba; członkowie międzynarodowej masonerii; ideolodzy „zielonych” przemian i redukcji demograficznej; propagatorzy teorii gender, ideologii LGBTQ+ i tęczowych flag; wyznawcy kościoła szatana, którzy uważają aborcję za jeden ze swoich „obrzędów”. Są tam ci, którzy pobierają i sprzedają ludzkie płody z klinik śmierci; ci, którzy sprzedają „szczepionki” produkowane z ludzkich płodów; oraz ci, którzy wspierają farsę pandemiczną wraz z ich groteskowymi zespołami „ekspertów”.  Wszyscy oni zgadzają się co do tego, że ich hegemonia kulturowa jest obecnie zagrożona. Hegemonia, która od 1973 roku spowodowała śmierć 63 milionów dzieci w Stanach Zjednoczonych,  złożonych w ofierze Molochowi politycznej poprawności.

Świat globalistyczny, który z systematycznej profanacji ciała ludzkiego uczynił swój własny sztandar ideologiczny, narzucając ludzkości eksperymentalną terapię genową wbrew wszelkim dowodom naukowym, rozdziera teraz szaty, domagając się prawa kobiet do autonomii cielesnej i prawa do zabijania życia, które matka nosi w swoim łonie.

Ten globalistyczny świat, w którym elitarna grupa wywrotowców przejęła władzę i wspięła się na szczyty władzy w państwach i instytucjach międzynarodowych, stracił nagle kontrolę nad Stanami Zjednoczonymi Ameryki, dzięki historycznej decyzji wydanej przez mądrych sędziów, w tym tych,  mianowanych przez prezydenta Donalda Trumpa. Ich zaangażowanie w obronę świętości ludzkiego życia przyniosło dziś wielkie zwycięstwo Ameryce i tym, którzy patrzą na nią jako na wzór do naśladowania. Wiele amerykańskich stanów już uznało aborcję za nielegalną, a dzięki decyzji Sądu Najwyższego będą one mogły wreszcie uznać i chronić prawa nienarodzonego dziecka.

Watykańskie Biuro Prasowe, jak również Konferencja Episkopatu USA reagują na ten historyczny dzień z podejrzaną powściągliwością, jakby był to dla nich wstydliwy obowiązek. Bergoglio zachowuje milczenie, ale był bardzo rozmowny, gdy chodziło o atakowanie Donalda Trumpa lub wspieranie Hillary Clinton, Joe Bidena i innych kandydatów Demokratów. Jego milczenie w obliczu zwycięstwa Dobra nad ideologią śmierci świata bez Boga wciąż jest echem propagandy kościoła bergogliańskiego, popierającej tak zwane szczepionki i Agendę 2030 ONZ, która jest jednym z głównych orędowników „zdrowia reprodukcyjnego”, narzucanego narodom dokładnie od 1973 roku w wyniku orzeczenia w sprawie Roe vs. Wade. Nie powinniśmy też zapominać, jak w ciągu ostatnich dziesięciu lat Papieska Akademia Życia, założona przez Jana Pawła II, została oszpecona przez włączenie do niej członków, którzy notorycznie popierają aborcję i antykoncepcję.

Nienawiść do prezydenta Trumpa oraz sieć powiązań i interesów Kościoła z głębokim państwem ujawniły m.in. wielką sprzeczność kościoła bergogliańskiego, który angażuje się w interesy z globalną finansjerą i firmami farmaceutycznymi, mimo że wciąż wychodzą na jaw skandale gospodarcze i seksualne, w które zamieszani są zarówno politycy, jak i hierarchowie.

W dniu, w którym Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także narodziny Świętego Jana Chrzciciela, który „skoczył w łonie” swojej matki Elżbiety (Łk 1, 41), Pan zechciał dać Stanom Zjednoczonym Ameryki możliwość odkupienia, zapewniając spójność praw stanowionych przez człowieka z prawem naturalnym, które Stwórca wycisnął w sercu każdego człowieka. I to jest właśnie zasadnicza podstawa, która jest niezbędna, aby Naród mógł być błogosławiony przez Niebo. Jeden Naród pod Bogiem.

Mam nadzieję, że naród amerykański będzie umiał docenić tę historyczną szansę i że zrozumie, iż nie może być sprawiedliwości tam, gdzie uznaje się prawo do aborcji, nie może być pokoju i dobrobytu w społeczeństwie, które masakruje własne dzieci, nie może być wolności tam, gdzie rozpusta, wady i pycha obalają Boże przykazania.

+ Carlo Maria Viganò, Arcybiskup
Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych Ameryki
24 czerwca 2022 r.
Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: The Remnant (June 26, 2022) – „VIGANÒ’S DECLARATION on the SCOTUS decision to overturn Roe”

Skip to content