Aktualizacja strony została wstrzymana

Rosyjski sąd ukarał Facebooka i TikTok za nieusuwanie postów zawierających ideologię LGBT

Moskiewski sąd okręgu tagańskiego ukarał grzywną firmy Meta i TikTok za wpisy promujące ideologię LGBT.

26 kwietnia media podały, że Meta – firma-matka Facebooka, Instagrama i WhatsAppa – została ukarana przez moskiewski sąd grzywną w wysokości czterech milionów rubli (53 000 dolarów).

Sąd nałożył grzywnę za odmowę usunięcia z Instagrama postów, które promowały „nietradycyjne wartości seksualne wśród nieletnich”.

Tymczasem należąca do Chin platforma mediów społecznościowych TikTok również została ukarana grzywną za promowanie „propagandy” LGBT. W odrębnej rozprawie sąd uznał TikTok za winną naruszenia „ustawy o propagandzie gejowskiej”, która wymaga usuwania materiałów związanych z LGBT, uznanych przez władze rosyjskie za obraźliwe. TikTok został ukarany grzywną w wysokości 2 mln rubli (27 tys. dolarów).

Takie grzywny nie są rzadkością dla zagranicznych mediów społecznościowych i firm technologicznych działających w Rosji, zwłaszcza jeśli chodzi o promowanie ideologii LGBT. Ostatnio, w maju 2021 roku, rosyjski sąd nałożył na Facebooka grzywnę w wysokości 353 890 USD w związku z ośmioma zarzutami, a na Google’a nałożono grzywnę w wysokości 80 200 USD.

W ubiegłym roku przez kilka miesięcy władze rosyjskie ograniczały prędkość działania serwisu społecznościowego Twitter, ponieważ firma nie usuwała zakazanych treści wystarczająco szybko. Rosyjski regulator rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor stwierdził, że wpisy na Twitterze zawierające „pornografię dziecięcą, informacje o nadużywaniu narkotyków lub wzywające nieletnich do popełnienia samobójstwa” muszą być usuwane.

Oprac. www.bibula.com
2022-04-27
na podstawie: Lifesitenews

Skip to content