Aktualizacja strony została wstrzymana

Ławrow przypomniał o amerykańskich biolaboratoriach na Ukrainie. Ambasada USA w sumie przyznała rację…

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w czwartek, że Rosja będzie kontynuować swoją „operację wojskową” na Ukrainie, nawet jeśli zostanie zawarte porozumienie pokojowe, dopóki proces „demilitaryzacji” i „denazyfikacji” nie zostanie zakończony ku zadowoleniu Moskwy, a Ukraina zostanie pozbawiona broni masowego rażenia – w tym broni chemicznej i biologicznej, o której rozwój na ziemi ukraińskiej oskarżył Stany Zjednoczone – podaje portal Breitbart.

„Demilitaryzacja, w sensie niszczenia zagrażającej nam infrastruktury wojskowej, zostanie zakończona, nawet jeśli podpiszemy porozumienie pokojowe. Będzie musiało koniecznie zawierać taką klauzulę” – powiedział Ławrow z Moskwy w wywiadzie dla międzynarodowej telewizji.

Ławrow powiedział, że wbrew zachodniej propagandzie, to właśnie – jak to ujął – „narwani” urzędnicy ukraińscy, NATO i amerykańscy stwarzają nieodpowiedzialne groźby nuklearne.

„To właśnie w głowach zachodnich polityków powracają pomysły wojny nuklearnej” – powiedział. „To nie jest w naszych umysłach, więc nie pozwolimy, aby żadne prowokacje wyprowadziły nas z równowagi”.

Ławrow potwierdził, że Rosja działa ostrożnie i odpowiedzialnie, zgodnie ze ścisłymi protokołami dotyczącymi broni jądrowej.

 

Amerykańskie militarne biolaboratoria na Ukrainie pracują nad patogenami, bronią biologiczną

Ławrow potwierdził też znane od wielu lat [zob. tekst z 2018 roku tutaj] informacje o istnieniu laboratoriów biologicznych na Ukrainie prowadzonych przez Pentagon.

„Mamy dane, że Pentagon zajmuje się instalacjami chemicznymi i biologicznymi na Ukrainie. Pentagon zbudował dwa laboratoria wojny biologicznej, w Kijowie i Odessie, i tam rozwijają patogeny. Teraz obawiają się, że mogą stracić kontrolę nad tymi laboratoriami. … Amerykanie stanowczo odmówili uruchomienia mechanizmu inspekcji w ramach zakazu broni chemicznej i budują nowe obiekty chemiczne i biologiczne na obszarze graniczącym z Rosją.” – powiedział Ławrow.

Należy zauważyć, że większość zagranicznych dziennikarzy zadających pytania w wywiadzie otwarcie nie dowierzała wypowiedziom Ławrowa, a kilku z nich kategorycznie oskarżyło go o kłamstwo i tuszowanie rosyjskich zbrodni wojennych. Godnym uwagi wyjątkiem był znacznie bardziej przyjazny dziennikarz z Chin. Reakcja tzw. dziennikarzy na przypominanie znanych od lat i udokumentowanych faktów o prowadzeniu przez Pentagon biolaboratoriów na całym świecie, włączając w to Ukrainę, świadczy o poziomie dzisiejszego dziennikarstwa głównego nurtu, niewiedzy, nieświadomości, braku chęci dokształcania się oraz oczywiście o ideologicznym zaślepieniu.

W dalszej części tekstu zamieszczonego na stronie Breitbart padają „sprostowania” i „wyjaśnienia”, że informacje o zidentyfikowanych 11 biolaboratoriach na terenie Ukrainy, będących pod kontrolą amerykańską, to wymysł propagandy rosyjskiej. „To rosyjska propaganda rozpowszechniła mapę rzekomo pokazującą dziesiątki tajnych amerykańskich laboratoriów na całej Ukrainie,” – dodaje Breitbart, być może zdając sobie sprawę, że bez „zbalansowania” informacji byliby sami oskarżeni o szerzenie „rosyjskiej propagandy” i spotkałby ich los wielu pozamykanych w ramach „wolności słowa” i „swobodnego przepływu informacji” stron internetowych i stacji telewizyjnych.

Co ciekawe, to właśnie sama Ambasada USA na Ukrainie w pośredni sposób potwierdziła, że ta rzekoma „kampania dezinformacyjna na temat laboratoriów biologicznych” ma jednak konkretne podstawy, gdyż przyznano, że chociaż „laboratoria są obsługiwane przez rząd ukraiński”, to jednak „we współpracy z amerykańskim Programem Ograniczania Zagrożeń Biologicznych”, który to program –  a  jakże  – uważnie monitoruje badania w tych laboratoriach pod kątem bezpieczeństwa. Co jest niezwykle znaczące w tym amerykańskim wyjaśnieniu, to przyznanie, że badania w nadzorowanych przez Pentagon biolaboratoriach na Ukrainie „skierowane są na pokojowe badania i rozwój szczepionek”.

Jak zakończyła się tajna współpraca pomiędzy amerykańskimi nadzorcami a chińskimi wykonawcami w biolaboratorium w Wuhan, wszyscy wiemy. Oczywiście, te wszystkie badania miały również charakter pokojowy i z pewnością także służyły „rozwojowi szczepionek”. Wszystko bowiem co jest tworzone w amerykańskim programie militarno-badawczym ma tylko i wyłącznie cel pokojowy i służy Twojemu dobru, szczęściu i zdrowiu. Tak samo jak pokojowe były dziesiątki wojen sprowokowanych, podsycanych, rozpoczętych i kontynuowanych na całym świecie, przez zawsze miłujące pokój Stany Zjednoczone.

Oprac. www.bibula.com
2022-03-04

Skip to content