Wdowa po ambasadorze oskarża Franciszka

Franciszku,

Pozdrawiam Cię z wielkim smutkiem i bólem jakie kieruję wobec mojego Kościoła z powodu wiadomości, którą usłyszałam wczoraj w mediach społecznościowych, gdzie można zobaczyć człowieka krzyczącego: „To nie jest Kościół Boży! Koniec z maskami w Kościele! Nie jesteś królem!” W odpowiedzi, tak skomentowałeś te słowa: „To brat w trudnej sytuacji, musimy się za niego modlić”.

W komentarzach do tej wiadomości wiele osób napisało: „Ten człowiek mówił prawdę”. 

Chciałabym Ci przypomnieć, Papieżu Franciszku, że podczas Twojej wizyty w klasztorze w Grecji pewien szanowany prawosławny kapłan również wielokrotnie krzyczał na Ciebie: „Jesteś heretykiem!”.

Powodem mojego listu, papieżu Franciszku, jest chęć powiedzenia ci, że są miliony katolików na świecie, którzy myślą tak jak ci, którzy do Ciebie krzyczeli. Jesteśmy zmęczeni cynizmem zawartym w Twoich odpowiedziach, ponieważ ci ludzie są bardziej przy zdrowych zmysłach niż ktokolwiek inny.

Wiedzą oni, że między innymi, podpisałeś  porozumienie z przywódcami religijnymi dotyczące zbudowania w Abu Dhabi meczetu, kościoła katolickiego i synagogi, za pomocą których założycie nową światową religię, którą planujecie nazwać „Domem Rodziny Abrahamickiej”. Na kościele katolickim nie będzie można  umieścić krucyfiksu, ponieważ istnieje prawo, które zabrania umieszczania krzyża na zewnątrz jakiegokolwiek budynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oznacza to, że swoim podpisem, papieżu Franciszku, zdradziłeś ni mniej, ni więcej, tylko Pana naszego Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego, święty symbol Chrześcijaństwa.

Wiemy, że ostatecznym zamiarem jest zniszczenie naszego Kościoła ze wszystkimi jego zasadami i przyzwolenie na niemoralność. Już teraz słyszymy głosy typu: „Kościół przyjazny gejom”, w którym mogą być zawierane małżeństwa tej samej płci.

Ci, którzy na ciebie krzyczeli, mają ku temu wszelkie powody, ponieważ wiemy już, że poprzez niezliczone działania i nadużycia, których się dopuściłeś, służysz interesom diabła do tego stopnia, że nasz kościół został podzielony na dwie części, a jego członkowie walczą między sobą. To nie jest budowanie z miłością. To jest niszczenie za pomocą zła. Posunęliście się nawet do tego, że oddawaliście cześć pachamamie wewnątrz Watykanu.

Trudno jest mi wymienić w tym liście wszystkie akty herezji, których się dopuściłeś, papieżu Franciszku. Wiemy również o dokumencie, który wysłali do Ciebie bardzo znani ludzie, wybitne osobistości, udowadniając Twoje herezje i prosząc o Twoją rezygnację.

Wiemy o strasznych rzeczach, których dopuściłeś się w Argentynie, szczególnie z twoimi przyjaciółmi kapłanami Orlando Yorio i Francisco Jalics, i wiemy, że to jest powód, dla którego nie masz odwagi wrócić do swojej ojczyzny. Wiemy, co teraz robisz z kapłanami wiernymi Chrystusowi.

W mediach społecznościowych są setki ludzi krzyczących na ciebie, papieżu Franciszku, i wszyscy oni są dobrymi katolikami. Są oni wszyscy oburzeni. Są tam księża, których kanały zostały ocenzurowane przez biskupów trzymających się Twojej linii postępowania. Pomimo tego, każdego dnia z Watykanu wychodzi coraz więcej filmów dokumentalnych, przynoszących Ci rozgłos. Dobry papież nie potrzebuje rozgłosu.

To oczywiste, papieżu Franciszku, że próbujesz  zastąpić dobro złem. Nie jesteśmy jednak głupcami, otworzyliśmy oczy, a prawdziwi chrześcijanie, którzy kochają i bronią Chrystusa, wiedzą, że Kościół zwycięży.

Modlę się za Ciebie, papieżu Franciszku, abyś dokonał rachunku sumienia i uświadomił sobie całe zło, które uczyniłeś i czynisz. Próbujesz nas zwodzić swoimi frazesami, podczas gdy robisz coś zupełnie przeciwnego niż mówisz.

Na przykład: wydałeś  sankcje kanoniczne dla hierarchów, którzy popełniają przestępstwa nadużyć (seksualnych), ale w praktyce nie tylko ich chronisz, ale wręcz promujesz: [Gustavo] Zanchetta, [Theodore] McCarrick, [Robert] Bezak i długa lista innych.

Znam cię bardzo dobrze, papieżu Franciszku, ponieważ pewnego dnia, czyniąc znak krzyża, okłamałeś mnie, a w końcu zdradziłeś. 

Wydaje się, że podążasz  tą samą drogą, co Twój najbliższy doradca, kardynał Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga, który ma zwyczaj atakowania obelgami tych, którzy go konfrontują, odbierając im tym samym możliwość obrony z godnością i prawością, z dowodami i prawdą.

Martha Allegria Reichmann

 

Tłum. Sławomir Soja

Od tłumacza: Powyżej podpisana jest wdową po wieloletnim ambasadorze Hondurasu przy Stolicy Apostolskiej. Jest autorką książki Sacred Betrayals, która wkrótce ma ukazać się w Polsce.

 

[Źródło:] https://remnantnewspaper.com/web/index.php/headline-news-around-the-world/item/5844-wife-of-former-holy-see-ambassador-accuses-francis

Skip to content