Aktualizacja strony została wstrzymana

Wspólny list kard. Nycza, rabina Schudricha i Rafała Trzaskowskiego ws. nielegalnych migrantów forsujących polską granicę!

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Naczelny Rabin w Polsce Michael Schudrich oraz przedstawiciele innych Kościołów i wspólnot religijnych wydali wspólne oświadczenie ws. nielegalnych migrantów forsujących polską granicę z Białorusią. Zainicjowali zbiórkę na rzecz migrantów, które wobec państwa polskiego dopuszczają się licznych przestępstw!

Od kilku tygodni nielegalni migranci napuszczeni na Polskę przez służby Łukaszenki forsują polską granicę. Uzbrojeni w narzędzia i gaz atakują polskich funkcjonariuszy, niszczą zasieki. Nyczowi, Trzaskowskiemu i Schudrichowi nie przeszkadza to, by wpisać się w narrację o cierpiących migrantach autorstwa białoruskich, reżimowych mediów.

– W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, arcybiskupa metropolitę warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jerzego Samca, Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Marka Marię Karola Babiego, Księdza Bogdana Krubę w imieniu Kościoła Greckokatolickiego i Księdza Doroteusza Sawickiego w imieniu Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Dlatego my – przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Warszawy, razem z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy, chcemy dziś wspólnie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zarówno wierzącymi, jak i niewyznającymi żadnej religii, w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców — napisano.
Jesteśmy przekonani, że ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek dla każdej osoby ludzkiej, a wszystkie nasze działania powinny być oparte na uznaniu jej niezbywalnej godności i motywowane potrzebą szybkiej pomocy – czytamy. W najbliższy weekend w kościołach ma zostać przeprowadzona zbiórka na rzecz nielegalnych migrantów.

Życzylibyśmy sobie, by zamiast moralizowaniu o szacunku oraz organizacji zbiórki dla realnych przestępców, którymi są migranci forsujący polską granicę, kard. Nycz i pozostali sygnatariusze stanęli w obronie polskiej suwerenności, porządku, wsparli chroniące nas Wojsko Polskie i zaapelowali o respekt dla funkcjonariuszy, którzy stoją na straży porządku w naszej ojczyźnie.

Marzenia ściętej głowy…

Skąd takie stanowisko polskiego hierarchy? Dlaczego Schudrich stoi po stronie nielegalnych migrantów? Przeczytajcie książki Jacka Międlara „Moja walka o prawdę” i „Polska w cieniu żydostwa”, a wszystko stanie się dla Państwa jasne. (KSIĄŻKI DOSTĘPNE TUTAJ)

Za: wprawo.pl (listopad 19, 2021)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

finka
Aj,waj, dlaczego nie wykazują takiej troski o Palestyńczyków, których domy Izrael regularnie równa z ziemią.

Michu
Na Kościół z takim liderami jak kardynał Nycz, prymas Polski, czy abp. Sądecki nie dam już ani grosza. Razem z Franciszkiem robią dokładnie odwrotnie, niż należy.

Buran
A może naczelny rabin, weźmie sobie tych egzotycznych migrantów do Izraela??? Opiekują się tam troskliwie Palestyńczykami to i tym wędrowcom krzywdy nie zrobią

abcdefg
Tytuł powinien wyglądać tak: „Wspólny list dwóch rabinów i członka grupy Bilderberg… „

Paw
Najlepszą nauką dla Bycza będzie zero na tacę w jego diecezji. Brak kasy to jest argument, którego rozumienie odziedziczyło po swoich przodkach

Tomasz
Żydzi najpierw zacznijcie od pomocy Palestyńczykom, których niszczycie na każdym kroku. Najpierw tam się zajmijcie uciśnionymi a potem będziecie uczyć innych! Hipokryzja na najwyższym poziomie!

grzywadek
Nie rabin Polski ! Tylko żydów w Polsce

 


 

Bełkotliwy apel funkcyjnych celebrytów z rabinem Schudrichem i kardynałem Nyczem na czele

 

Czy pamiętacie, aby uwrażliwiony nagle na los islamskich nachodźców napierających na polską granicę, rabin Schudrich apelował kiedykolwiek do swoich rodaków o pomoc dla prawdziwych uchodźców palestyńskich?

 

Gdybym miał analizować propagandową papkę, którą autoryzowali sygnatariusze apelu w sprawie “migrantów”, miałbym duże trudności z określeniem tego, co jest w nim największym zakalcem. Dla człowieka zorientowanego w rzeczywistości niestrawna jest całość.

Stawiam roboczą tezę, że przynajmniej cześć osób, które podpisały „Wspólne oświadczenie przedstawicieli Kościołów i religii oraz Prezydenta m.st. Warszawy zdaje sobie sprawę z zawartych w nim przekłamań. Oto one:

„W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód…”

Nieprawda. Nie wszyscy. Znaczna część osób publicznych wypowiadających się na ten temat patrzy z nadzieją na kryzys kalkulując zyski polityczne, wiążąc je dodatkowo z potencjalnym profitem za antypolskie działania.

„…gdzie na granicy polsko-białoruskiej migranci i uchodźcy…”

Jest to zaledwie mała część prawdy z pominięciem wątków kluczowych. W grupach koczujących na granicy prawie nie ma uchodźców, a wśród migrantów dominują agresywni mężczyźni w wieku poborowym. Dodatkowo, jak wskazują dotychczasowe doświadczenia na przestrzeni wielu ostatnich lat, znaczna cześć „migrantów” bardzo często ma powiązania z grupami przestępczymi, służbami obcych państw i terrorystami. Adekwatnym określeniem, które moim zdaniem powinno się używać do opisu sytuacji jest słowo: nachodźcy. Ludzie rozumni stosują je od wielu lat. W oświadczeniu  słowo nachodźcy nie pada ani razu. Twórcą określenia jest prof. Wolniewicz.

„Skomplikowana i wielowątkowa sytuacja, choć różnie postrzegana przez każdego z nas…

Jeżeli, jak przyznają autorzy apelu, sytuacja jest „różnie postrzegana przez każdego z nas”, co jest akurat prawdą, to zawarte w apelu jednoznaczne stwierdzenia są wątpliwej jakości logicznej, bo gdyby były prawdziwe, to sytuacja nie byłaby postrzegana „różnie”.

„…sytuacja, choć różnie postrzegana przez każdego z nas, nie powinna jednak przesłonić najważniejszego – Człowieka, któremu trzeba pomóc tu i teraz”.

„Tu” to znaczy gdzie? W Polsce? Przecież prawie wszyscy nachodźcy przebywają na terenie Białorusi. Osobom, którym uda się przekroczyć nielegalnie granicę, szczególnie kobietom i dzieciom jest udzielana pomoc medyczna i żywnościowa.

„…kobiety, dzieci, osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej i medycznej…”

Dzieci jest bardzo mało. Są wykorzystywane jako żywe tarcze. Ten sposób jest praktykowany przez najeźdźców od tysięcy lat. Na terenach Polski pierwszy raz zastosowali go Niemcy podczas oblężenia Głogowa w 1109 roku przywiązując polskie dzieci do machin oblężniczych. Znający historię z Gazety Wyborczej aktor Maciej Stuhr powiedział kilka lat temu, że dzieci zostały przywiązane przez… Polaków. Również w XX wieku, podczas Powstania Warszawskiego Niemcy używali żywych tarcz złożonych z polskiej ludności cywilnej.

„Apelujemy o wspieranie organizacji, zarówno religijnych, jak i świeckich, które prowadzą pomocowe dzieło w przygranicznej strefie”

Wiele organizacji działających w Polsce pełni rolę V kolumny. Gdyby państwo polskie funkcjonowało w swoich podstawowych zakresach, to wielu członków tychże byłoby już dawno osądzonych i skazanych.

„…najważniejsze granice przebiegają przez serce człowieka. Te granice zawsze powinny być otwarte”.

Do tego, aby wiedzieć które granice można trzymać otwarte, a które należy zamknąć, lub zamykać czasowo, potrzeby jest Rozum. Zawsze otwarte granice są objawem głupoty. Dodatkowo fakt, że apel podpisał polityk Trzaskowski postrzegany jako reprezentant opcji niemieckiej czyni go wyjątkowo niesmacznym. Również osoba rabina Schudricha rzuca na tę z pozoru szlachetną inicjatywę głęboki cień. Nie pamiętam, aby “wrażliwy” rabin kiedykolwiek apelował do swoich rodaków o pomoc dla Palestyńczyków, którzy w odróżnieniu od napierających na polską granicę islamskich nachodźców, są u siebie. Nie pamiętam również, aby rabin przeprosił  Polaków za swoje wypowiedzi o faszyzmie na Marszu Niepodległości.

To wszystko czyni oświadczenie propagandowym bełkotem opcji nam nieżyczliwej, być może bełkotem wynikłym po części z ludzkiej naiwności i dobrych intencji, którymi diabeł wybrukował już znaczną cześć piekła.

 

 

Autor: CzarnaLimuzyna
19 listopada 2021

Za: Legion sw. Ekspedyta – ekspedyt.org (19 listopada 2021)

 


 

Skip to content